Maserati predstavilo nový plán. Aké novinky novinky môžeme v najbližších rokoch očakávať?

Maserati predstavilo nový plán. Aké novinky novinky môžeme v najbližších rokoch očakávať?

1. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Približne pred rokom sme písali o novom pláne automobilky Maserati, ale za rok sa toho veľa zmenilo. Zomrel šéf korporácie Sergio Marchionne a dohoda s Renaultom nedopadla dobre. FCA teda nie je na tom finančne dobre a podľa finančnej štatistiky, ktorá bola zverejnená včera je predaj automobilky Maserati v druhom štvrťroku o 46% nižší. Práve preto musí automobilka prísť s nápadom, ktorý zväčší predaje a hlavne zisky.

Podľa nového plánu príde v budúcom roku facelift modelov Levante, Ghibli a Quattroporte. Taktiež bude predstavený nový superšport, ktorý sa mohol podobať na koncept Alfieri z roku 2014.

V roku 2021 bude predstavené nové SUV, ktoré je menšie než Levante. Toto SUV by malo byť aj v elektrickej verzii. Neskôr debutuje Cabrio nového superšportu a ďalšia generácia GranTurismo.

Rok 2022 prinesie novú generáciu GranCabrio a taktiež novú generáciu Quattroporte. V roku 2023 bude predstavené nové Levante.

Všimni si, že Ghibli zatiaľ nemá žiadneho plánovaného nástupcu. Je dosť možné, že výroba bude ukončená alebo sa bude predávať súčasná generácia ešte ďalšie štyri roky.

Maserati nie je v najlepšej situácii, no dúfam, že v budúcnosti sa situácii zlepší. Pár rokov dozadu sme mali na test Levante Diesel a Levante S. V tej dobe to bolo jedno z najlepšie jazdiacich SUV na trhu.

Pozri si test Maserati Levante S a Levante Diesel. Klikni na foto.

Test Maserati Levante S

Test Maserati Levante Diesel