Nový Hyundai Tucson bol nafotený s kamuflážou. Možno bude v ponuke aj sedemmiestna verzia.

Nový Hyundai Tucson bol nafotený s kamuflážou. Možno bude v ponuke aj sedemmiestna verzia.

31. júla 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasná generácia Hyundai Tucson bola predstavená v marci 2015 na autosalóne v Ženeve. Na trhu je teda štyri roky. Minulý rok síce obľúbené SUV prešlo faceliftom, ale o chvíľu bude čas na ďalšiu generáciu. Práve preto Hyundai testuje nový Tucson, ktorý bol pravdepodobne nafotený v Južnej Kórei.

Na kórejskom blogu Naver zverejnil uživateľ s menom Ubinine fotky zaujímavého SUV s kamuflážou. Podľa jeho slov sa jedná o nový Tucson. Podľa fotiek je vozidlo ťažko určiť, ale ak sa jedná o nový Tucson, tak prejde veľkou dizajnovou zmenou. V hornej časti prednej masky si môžeš všimnúť úzke LED svetlomety. S veľkou pravdepodobnosťou sa jedná o LED denné svietenie, v ktorom budú integrované aj smerovky. O niečo nižšie sú umiestnené hlavné svetlomety. Predná maska bude pravdepodobne veľmi podobná vozidlu Santa Fe alebo Palisade. Taktiež si môžeš všimnúť kamuflované vysunuté blatníky s výduchom vzduchu za predným kolesom. Celková línia vozidla naznačuje, že nový Tucson bude väčší a dlhší. Nedávno boli dokonca zverejnené špionážne fotky dlhého SUV Hyundai, ktoré bude sedemmiestne. S veľkou pravdepodobnosťou sa môže jednať no nový sedemmiestny Tucson. Dokonca Hyundai v Rusku pre portál kolesa.ru potvrdil, že ďalšia generácia Tucsonu môže byť sedemmiestna.

Interiér novinky zatiaľ nebol nafotený a je ťažko odhadnúť ako bude vyzerať. Bude podobný interiéru v Santa Fe alebo Palisade? Odpoveď zistíme až časom.

Zatiaľ nevieme povedať aké agregáty budú v novom Tucsone. S veľkou pravdepodobnosťou nájdeme pod kapotou súčasné agregáty, no mild-hybridné agregáty zostanú aj naďalej v ponuke.

Podľa odhadov by predstavenie novinky malo prebehnúť už budúci rok, čo je veľmi zaujímavý odhad pretože budúci rok má byť predstavený aj Tucson N súčasnej generácie.

 

Zdroj: Ubinine