Takto by mohol vyzerať UAZ Hunter od Brabusu.

Takto by mohol vyzerať UAZ Hunter od Brabusu.

31. decembra 2018 2 Od spiatocka.sk

Mercedes-Benz tento rok predstavil ďalšiu generáciu legendárnej triedy G, ktorá sa už vyrába s rovnakým dizajnom desaťročia. Taktiež aj Brabus už predstavil upravenú triedu G. Lenže UAZ Hunter sa vyrába tiež skoro v neznemenej podobe už od roku 1972 a tiež by sme ho mohli nazvať legendou alebo nestarnúcim vozidlom. Avšak ako by vyzeral po úprave od Brabusu? Na to sa pozreli ruský kolegovia z portálu kolesa.ru.

Vidieť, že grafik sa fakt inšpiroval triedou G od Brabusu. Upravený Hunter má rozšírené blatníky a pod nimi poriadne veľké kolesá. Koncovky výfuku sú na boku presne tak ako to má trieda G. Na prednej strane sú guľaté LED svetlá a športový nárazník. Na zadnej strane nájdeme rezervné koleso a krídlo na streche.

Ak by sa UAZ nedajbože niekedy rozhodol predávať takýto upravený Hunter, tak pod kapotou by sa mohol objaviť ruský dvakrát prepĺňaný 4,4 litrový osemvalec s vozidla Aurus Senat, ktorý má výkon 595 koní. Tento motor by mohol byť upravený na výkon až 750 koní. O prenos výkonu by sa starala moderná dvojspojková 9-stupnova prevodovka z vozidla Aurus. Samozresťou by bol upravený športový podvozok a brzdy Brembo. O poriadny zvuk by sa staral výfuk Akrapovič.

No škoda, že sa jedná len o úvahu a je viac než isté, že UAZ ani iný úpravca také vozidlo nebude vyrábať.

Vozidlá UAZ si môžeš kúpiť aj na Slovensku vďaka Lada&Mahindra Dealer.

Zdroj: kolesa.ru/spiatocka.sk