Nová Škoda Octavia bude pravdepodobne predstavená v polke budúceho roku. Predávať sa bude až o rok neskôr.

Nová Škoda Octavia bude pravdepodobne predstavená v polke budúceho roku. Predávať sa bude až o rok neskôr.

31. decembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Súčasná Škoda Octavia tretej generácie po facelifte je na trhu už od roku 2016 a jej dvojité svetlá nespravili dieru do sveta. Veľa ľudí predné svetlomety kritizuje, no aj napriek tomu sa Octavia stále predáva. Však márne sa hovorí, že Octavia je slovenský sen. Lenže Octavia tretej generácie bude na konci svojej životnosti a preto by mala byť štvrtá generácia predstavená v polke budúceho roku. Tak to uvádza dobre informovaný portál autoreview.ru.

Zdroj: Automobile-magazine.fr

Octavia štvrtej generácie by mala byť predstavená ihneď po zahájení predaja Golfu ôsmej generácie. Ten sa začne vyrábať v lete 2019 a predaj začne o nejaký ten mesiac neskôr. Octavia IV by mohla debutovať v septembri 2019 na autosalóne vo Frankfurte a virtuálne predstavenie by mohlo prebehnúť o niečo skôr. Pred začne až o rok neskôr, teda až v roku 2020.

Zdroj: autoexpress.co.uk

Nová Octavia bude väčšia a bude mať väčší batožinový priestor. Dnešný rázvor kolies 2 680 mm je o 30 mm dlhší než má Scala. Preto s veľkou pravdepodobnosťou bude rázvor dlhší než má aktuálna generácia Octavie. Dlhší rázvor prinesie väčší priestor pre cestujúcich vzadu. Na dĺžku zväčšenie nemusíme veľmi očakávať, pretože Octavia nebude zasahovať do segmentu Superbu. Batožinový priestor má v súčasnosti objem 590 respektíve 610 litrov. Ten bude tiež samozrejme väčší. Očakávať môžeme 620 litrov v prípade liftbacku a 650 litrov v prípade kombi. Taktiež môžeme očakávať na veku batožinového priestoru napíš Škoda namiesto znaku. Takéto riešenie má Kodiaq GT a Scala.

Čo sa týka motorizácií, tak môžeme očakávať litrový trojvalec TSI v základe a 1,5 TSI za príplatok. V ponuke dieslov bude určite v ponuke 1,6 TDI a 2,0 TDI. Vo vrchole nájdeme Octaviu RS s motorom 2,0 TSI a 2,0 TDI. V ponuke by mala byť aj hybridná verzia RS. Očakávať môžeme aj Plug-in hybridnú verziu.

V ponuke výbavy môžeme očakávať modernejšie asistenčné a bezpečnostné systémy. Taktiež by mal pribudnúť do ponuky virtual kokpit.

Zdroj: AutoReview