Škoda Karoq RS bude doposiaľ najvýkonnejšia Škoda. Predstavený by mal byť budúci rok.

Škoda Karoq RS bude doposiaľ najvýkonnejšia Škoda. Predstavený by mal byť budúci rok.

31. decembra 2018 0 Od spiatocka.sk

Rok 2019 bude pre mladoboleslavskú automobilku Škoda veľmi zaujímavý. Začne sa predaj nového hatchbacku Scala. Taktiež bude predstavený facelift Superbu, ktorý bude v ponuke aj ako Plug-in hybrid. Do ponuky pribudne aj elektrické Citigo a na jeseň bude predstavená Octavia IV (viac info o novej Octavii nájdeš v článku). Aby nebolo málo tak predstavený by mal byť aj Karoq RS, ktorý bude najvýkonnejšie vozidlo automobilky. S touto informáciou prišiel nemecký portál autobild.de.

Škoda Karoq Sportline

Škoda už má v ponuke Kodiaq RS, ktorý má pod kapotou 2,0 BiTDI s výkonom 240 koní a krútiacim momentom 500 Nm. Mimochodom Kodiaq RS je najrýchlejšie 7-miestne SUV na Nurburgringu. Lenže Karoq RS by mal mať pod kapotou 2,0 TSI s výkonom 300 koní a krútiacim momentom 380 Nm. Výkon sa bude prenášať cez dvojspojkovú automatickú prevodovku na všetky kolesá. K výkonnému motoru sa pridá športový adaptívny podvozok a športové riadenie.

Škoda Karoq Sportline

Po dizajnovej stránke bude Karoq RS vyzerať športovejšie. Dostane veľké elektróny, čierny paket, a dvojicu výfukov. V interiéri môžeme očakávať športový volant, alcantaru, športové sedačky a karbónové dekorácie. Cena by mala začínať na sume nižšej než 40 000€. Oficiálne predstavenie by malo prebehnúť na autosalóne vo Frankfurte. Na online predstavenie sa môžeme tešiť o niečo skôr.

eshop spiatocka.sk

Pozri si aj pár info o novej Octavii IV v článku.