V Kórei bol nafotený tajomný Hyundai. Jedná sa o nový sedemmiestny Tucson?

V Kórei bol nafotený tajomný Hyundai. Jedná sa o nový sedemmiestny Tucson?

30. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Kórejská automobilka minulý rok predstavila facelift Tucsonu, ktorý sa stal na Slovensku za rok 2018 najpredávanejšie SUV v triede. Tiež len nedávno bola predstavená verzia so športovým vzhľadom Tucson N Line. Avšak čo povieš na takú sedemmiestnu verziu Tucsonu? To by nebolo na zahodenie. 

V Kórei sa špionážnym fotografom podarilo odfotiť zaujímavé SUV značky Hyundai s dosť dlhým rázvorom. Jednoznačne sa jedná o verziu nejakého SUV s troma radami sedadiel, ale teraz už zostavá len zistiť o aké SUV sa jedná. Asi najpravdepodobnejšia verzia je, že sa jedná o sedemmiestnu verziu druhej generácie ix35. Na našom trhu sa už druhá generácia síce nepredáva (prvú generáciu nahradil Tucson), ale na čínskom trhu sa veselo predáva. Lenže podľa indických medií sa má jednať o novú sedemmiestnu verziu Tucsonu druhej generácie, ktorý má byť v ponuke aj vo verzii pre sedem ľudí. Toto by ani nebola zlá úvaha, pretože Tucson v takej verzii by to mohol mať namierené proti Tiguanu Allspace alebo proti Kodiaqu. Predstavenie nového Tucsonu by malo prebehnúť v rokoch 2020-2023. Takže ešte si nejaký ten čas počkáme, pretože pochybujem, že Hyundai predstaví novú generáciu budúci rok. Mimochodom indické médiá sa odvolávajú na vlastné zdroje, ktoré majú vo vnútri spoločnosti.

Pripomeňme si, že Hyundai len nedávno predstavil nový crossover Venue, ktorého prioritný trh je India. Čoskoro má byť tiež predstavený ďalší malý crossover ix25, ale ten bude určený len na čínsky trh. Na európsky trh by nemal v najbližšej dobe pribudnúť žiadny nový crossover. Avšak hovorí sa, že má prísť Hyundai i30N s automatom a pohonom všetkých štyroch kolies. Toto ešte síce nie je oficiálne potvrdené, ale nedávno bol na Nurburgringu natočený Veloster N s automatickou prevodovkou. Dokonca Hyundai vo Švajčiarsku na to či bude N v ponuke aj ako štvorkola s automatom odpovedal, že zatiaľ sa nemôžu k tomu vyjadriť.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Zdroj: Bobaedream

Prečítaj si ako jazdí Hyundai i30 Fastback N Performance na okruhu.

Facelift Hyundai i30 bol nafotený pri testovaní. 

Hyundai i30 2019

Hyundai Veloster N s automatickou prevodovkou. 

Hyundai N DCT