Faceliftovaný Hyundai i30 bol nafotený pri testovaní.

Faceliftovaný Hyundai i30 bol nafotený pri testovaní.

8. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Hyundai i30 je v Európe, ale aj u nás pomerne obľúbené vozidlo. Však v roku 2018 sa v Európe predalo 79 497 kusov, čo je o 5% viac ako v roku 2017. Avšak v prvom štvrťroku 2019 sa v Európe predalo 17 898 vozidiel, čo je o 14% menej ako v prvom štvrťroku 2018. Predaj teda klesol, pravdepodobne kvôli konkurencii. Máme tu nový Ford Focus, ale aj Kiu Ceed. To sa však môže zmeniť. Hyundai chystá facelift vozidla i30. 

Súčasný model i30

V Južnej Kórei sa podarilo odfotiť kamuflovaný Hyundai i30. Jedná sa o facelift, ktorý prinesie novú mriežku chladiča, nový dizajn predných svetiel a upravený nárazník. Pravdepodobne budú zmenené aj materiály v interiéri. Čo sa týka motorizácii, tak tie ostanú pravdepodobne tie isté aké sú v ponuke dnes. Avšak teoreticky by mohol pribudnúť pohon všetkých kolies. Minulý týždeň český portál prišiel s informáciou, že Hyundai chystá i30N s pohonom všetkých kolies a s automatickou prevodovkou. Ak je to pravda, tak je možné, že pohon všetkých kolies by mohol byť v ponuke aj pre bežnú i30. Necháme sa teda prekvapiť. Oficiálne predstavenie by malo prebehnúť v lete pre Južnú Kóreu a pre Európu až v septembri na autosalóne v Ženeve.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Mimochodom kolega vo švajčiarsku sa skúšal pokúšal zistiť u tamojšieho importéra či Hyundai chystá pohon všetkých kolies pre i30N. Hyundai Švajčiarsko sa zatiaľ odmieta komentovať túto otázku. Takže s veľkou pravdepodobnosťou chystajú pohon 4X4. Po technickej stránke je taký pohon možný. Hyundai i30 stojí na rovnakej platforme ako Kona a tá má v ponuke pohon všetkých kolies.

Hyundai i30 2019

Foto: kolesa.ru