Lada Maďarsko prezradila ako bude prebiehať predaj vozidiel Lada v Maďarsku.

Lada Maďarsko prezradila ako bude prebiehať predaj vozidiel Lada v Maďarsku.

8. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Nedávno na internete začali kolovať informácie, že Lada v Európe končí. V podstate je to pravda. Len pár dní dozadu nám AutoVaz v Rusku potvrdil, že dočasne nebude dovážať vozidlá na trh EU. Dôvodom sú nové emisné normy, ktoré vozidlá Lada nebudú môcť dodržať. Taktiež kolovali informácie, že Lada najskôr skončí v Nemecku, Maďarsku a Poľsku. Avšak Lada v Maďarsku to vidí ináč. 

 

 

Švajčiarsky magazín automotonews.ch zisťoval u našich južných susedov aká je situácia s ukončením predaja u nich. Podľa tlačového oddelenia sa výroba vozidiel s motorom Euro 6d-temp ukončí 31.5.2019. Avšak predaj vozidiel s motorom, ktorý spĺňa normu Euro 6d-temp je možný do 1.9.2020. Dovtedy sa budú vozidlá bez problémov predávať a vyrobené kusy bohate vystačia pre Európu. Potom ako bude prebiehať predaj zatiaľ nemajú žiadne informácie. Lenže v takom prípade by mohla Lada použiť nový agregát z aliancie Renault-Nissan. Však koncom tohto roka má Lada predstaviť Vestu s variátorom CVT a motorom 1,6 od Renault-Nissan. Práve ten síce nebude spĺňať emisné normy v EU, ale nikde nie je napísané, že nemôže byť použitý iný motor, ktorý tieto normy splní. Taktiež sa hovorí, že Lada by mala v budúcom roku predstaviť ďalšiu generáciu, ktorá už bude postavená na platforme Renault-Nissan a tým pádom budú môcť použiť nové agregáty. Samotný AutoVaz tiež potvrdil, že sa Lada vráti na EU trh v spolupráci s Renault-Nissan.

Takže v Maďarsku sa bude najbližší rok a pol aj naďalej predávať. Podobne to bude aj na Slovensku. Lasa Slovensko tiež povedala, že na slovenskom trhu budú aj naďalej pôsobiť.

Uvidíme teda časom ako to bude s predajom Lady v EU.

Hyundai i30 Fastback N Performance

AutoVaz si patentoval snímky novej Lady 4×4. Viac info nájdeš v článku.

Ako sme zvládli cestu na Ženevský autosalón s Ladou Vestou SW Cross sa dozvieš v článku.

Pozri si test náš test Lada Xray Cross. Ak sa ti video páči určite daj odber na YouTube.

Pozri si aj test Lada Vesta SW Cross.

Zdroj: automotonews.ch