Nová Lada 4×4 bude bombastická. AutoVaz si zaregistroval patentové snímky novej Lady 4×4.

Nová Lada 4×4 bude bombastická. AutoVaz si zaregistroval patentové snímky novej Lady 4×4.

7. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Lada minulý rok v auguste na autosalóne v Moskve predstavila koncept Lada 4×4 Vision. Jedná sa v podstate o koncept novej legendy Lada Niva. Koncept vyzerá naozaj moderne, pritom si zachováva klasické prvky legendárnej Nivy. Lenže do predstavenia sériovej verzie máme ešte dva, tri roky a je ťažké povedať ako bude vyzerať sériová verzia. Teda možno bolo. AutoVaz si totižto zaregistroval patentové snímky na Federálnom inštitúte priemyselného vlastníctva v Rusku. 

Lada Niva 2022

Na patentových snímkoch si môžeš všimnúť, že vozidlo vyzerá skoro tak isto ako koncept Lada 4×4 Vision. Avšak sériová verzia určite nebude mať zrezané strešné okno výsuvné kľučky dverí. Taktiež sériová verzia určite dostane štandardne sa otvárajúce dvere.

Čo sa týka techniky, tak nová 4×4 má byť postavená na platforme B0 z dielne Renault-Nissan. Na tejto platforme je postavená Dacia Duster alebo Renault Arkana. Ak sa presunieme k rozmerom, tak nová „Niva“ má byť o niečo dlhšia než je Xray, presnejšie by mala mať 4,2 m na dĺžku.

O motoroch je teraz ešte ťažké hovoriť, no dá sa predpokladať, že budú použité z aliancie Renault-Nissan. Čiže agregáty môžu byť podobné aké má v ponuke Duster. Však nedávno nám AutoVaz potvrdil, že ďalšie vozidlá na EU trh budú vyvinuté v spolupráci s alianciou.

Mimochodom súčasná Lada 4×4 sa neprestane vyrábať. Bude sa predávať súčasne s novou generáciou, avšak súčasná 4×4 prejde čoskoro výrazným faceliftom.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: FIPV