Škoda odhalila skicu faceliftovaného Superbu, ktorý bude aj prvý Plug-In hybrid automobilky.

Škoda odhalila skicu faceliftovaného Superbu, ktorý bude aj prvý Plug-In hybrid automobilky.

7. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

O tom, že česká automobilka predstaví tento rok facelift Superbu vieme už nejaký ten mesiac. Dokonca aj na internete sa objavilo množstvo špionážnych fotiek vlajkovej lode Škody. Avšak dnes Škoda zverejnila skicu aktualizovaného Superbu a aj oznámila termín oficiálneho predstavenia. Čuduj sa svetu svetová premiéra prebehne v Bratislave. 

Zverejnená skica naznačuje skutočný dizajn aktualizovaného Superbu, aj keď niekedy sú skice mierne skreslené pre väčší efekt. Na prednej strane sa zmení dizajn full LED svetiel a mriežka chladiča má nový dizajn. Samozrejme bude aj väčšia. Predný nárazník je taktiež pozmenený a hmlové svetlá sú spojené lištou. Zadná časť nebola zverejnená, ale podľa tlačovej správy zmizne znak Škoda a nahradí ho nápis Škoda. Svetlá spojené lištou budú mať pravdepodobne tiež zmenený dizajn.

O interiéri zatiaľ nič nevieme, ale tam neočakávajme žiadne veľké zmeny. Objavia sa nové materiály a nový displej s multimediálnym systémom. Najväčšia zmena nastane v pohone. Superb bude prvé vozidlo, ktoré bude môcť poháňať plug-in hybridný systém. Veľa informácií nemáme, ale na čisto elektrický pohon bude vedieť prejsť 50-70 km.

Keďže je Škoda hlavným sponzorom majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji od roku 1993, tak oficiálne predstavenie prebehne 10.5.2019 na hokeji v Bratislave.

Mimochodom aktualizovaný Superb pre čínsky trh bol predstavený už v januári. Je teda celkom možné, že Superb pre Európu bude presne taký istý. To uvidíme už o pár dní.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: Škoda/ kolesa.ru