BMW M8 odhalil ďalší únik. Čo ponúkne toto ostré coupe?

BMW M8 odhalil ďalší únik. Čo ponúkne toto ostré coupe?

6. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Hyundai i30 Fastback N Performance

Približne pred piatimi mesiacmi sa objavili na internete prvé fotky nového BMW M8. Jednalo sa o kúsok s tmavomodrým lakom a bolo vidieť celé vozidlo bez kamufláže. Teraz tu máme ďalší únik očakávaného coupe M8, ktorý odhaľuje vozidlo z prednej časti.
BMW M8 official BMW M8 vyzerá naozaj športovo. Na prednej časti nájdeme čierne ladvinky, veľké prívody vzduchu a dekorácie s uhlíkových vlákien na nárazníku. Všimnúť si môžeš aj čierne spätné zrkadlá a čierne elektróny. Zadná časť nafotená nebola, ale vzadu bude štvorica guľatých výfukov a difúzor s uhlíkových vlákien.

Čo sa týka techniky, tak pod kapotou bude určite dvakrát preplňovaný 4,4 litrový osemvalec. Avšak výkon je ešte otázny. Hovorí sa, že bude podobný ako má M5, teda 600 koní. Lenže podľa ďalších špekulácií môže byť aj vyšší. Napríklad BMW Blog tvrdí, že výkon M8 má byť až 630 koní a verzie Competition 650 koní, pričom slabšia verzia by mala zrýchliť na stovku za 3,3 sekundy. Ak sa presunieme k pohonu, tak pravdepodobne budú poháňané všetky kolesá s MxDrive s možnosťou len pohonu zadnej nápravy.

Novinka by mala byť predstavená spolu s M8 Convertible a M8 Gran Coupe n v septembri na autosalóne vo Frankfurte. Okrem vozidiel M8 tam má mníchovská automobilka predstaviť aj nové BMW M3 a M135i. Viac informácií o M135i nájdeš v článku.

Nové BMW M3 bude mať pod kapotou preplňovaný 3,0 litrový šesťvalec s výkonom 480 koní a v prípade verzie Competition až 510 koní. Podľa odhadov má byť v ponuke manuálna prevodovka a pohon zadných kolies. Taktiež aj pohon MxDrive a automat. Neskôr budú v ponuke aj výkonnejšie verzie.

Zdroj: BMWBlog.com