Nové BMW M135i dostane štvorvalec a pohon všetkých kolies. Na šesťvalec môžeme zabudnúť.

Nové BMW M135i dostane štvorvalec a pohon všetkých kolies. Na šesťvalec môžeme zabudnúť.

4. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Hyundai i30 Fastback N Performance

Súčasná generácia radu 1 je celkom vzácna. Má pozdĺžne uložený motor a pohon zadnej nápravy. V podstate sa jedná o jediné také vozidlo v triede, ale to už o chvíľu skončí. BMW totižto chystá novú generáciu radu 1 s priečne uloženým motorom a pohonom prednej nápravy. Ako na tom bude športová verzia M135i?

Nové BMW M135i má poháňať nový preplňovaný 2,0 litrový štvorvalec s výkonom 305 koní a krútiacim momentom 450 Nm. Výkon sa bude prenášať cez 8-stupňovú automatickú prevodovku na všetky kolesá cez systém xDrive. Na pohon čisto zadnej nápravy môžeme zabudnúť. Taký mód ponúka M5 a bude aj M3, lenže rad jeden má primárne poháňanú prednú nápravu. Oproti dnešnému M140i bude mať novinka nižší výkon o 35 koní, ale vďaka nižšej váhe, lepšej prevodovke a pohonu všetkých kolies bude novinka rýchlejšia. Okrem toho bude mať novinka lepšiu odozvu riadenia a tuhšiu karosériu so zadnou rozperou.

BMW M135i 2019

Čo sa týka interiéru tak ten nedávno odhalil únik. Nájdeme v ňom virtuálný prístrojový štít a vedľa neho veľký displej s multimediálnym systémom. V nižších výbavách by mali byť analógové budíky a medzi nimi farebný displej. Na stredovej konzole by mal byť zasa menší displej.

Novinka bude predstavená tento rok na autosalóne vo Frankfurte a namierené to má proti Golfu R a A35 AMG. Hovorí sa aj, že mníchovská automobilka neskôr predstaví ostrú verziu M1 s výkonom približne 400 koní. Takto by mohla M1 konkurovať Audi RS3 a Mercedesu A45. Necháme sa prekvapiť časom.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: autoexpress.co.uk/ motor1.com