Hyundai Tucson dostane 1,6 CRDi s mild hybridným pohonom a 48V okruhom.

Hyundai Tucson dostane 1,6 CRDi s mild hybridným pohonom a 48V okruhom.

5. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Hyundai Tucson prešiel minulý rok faceliftom, ktorý priniesol mierne zmenený dizajn, ale najmä mild hybridný pohon. Ten je doteraz v ponuke len s agregátom 2,0 CRDi. Avšak juhokórejska automobilka opäť dokazuje elektrifikáciu svojich vozidiel. Do ponuky pribudne aj mild hybrid s 1,6 CRDi.

Hyundai Tucson mild hybrid

Mild hybridný automobil Tucson využíva výhody úsporného a pohodlného agregátu 1,6 CRDi s výkonom 136 koní a inovatívnou 48V technológiou. Táto technológia zahŕňa 48V batériu pod podlahou batožinového priestoru, hybridný štartovací generátor a menič napätia, ktorý spája 12V okruh so 48V okruhom. Vďaka štartovaciemu generátoru dokáže byť motor v mestskej premávke ešte úspornejší a to kvôli tomu, že generátor dokáže poskytnúť motoru až 12 kW výkonu a do 55 Nm krútiaceho momentu. Tieto hodnoty záležia podľa nabitia baterky. Generátor dokáže taktiež dobíjať litium-ionovu batériu s kapacitou 0,44 kWh. Celý mild hybridný systém dokáže podľa WLTP znížiť spotrebu a emisie až o 7%.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Funcia štart-stop je taktiež rozšírená. Dokáže fungovať do 30 km/h kedy sa motor pri spomaľovaní dokáže vypnúť napríklad pred svetelnou križovatkou. Okrem toho výhody systému vyvinutého spoločnosťou Hyundai sú obzvlášť hmatateľné v mestskej premávke. 48-voltový štartovací generátor, na rozdiel od bežného štartéra, ktorý je potrebný len pre prvý štart so studeným motorom, poskytuje o 0,2 sekundy rýchlejší a tichší štart motora.

To kedy bude na Slovensku v ponuke 1,6 CRDi s mild hybridným systémom ešte nie je oficiálne potvrdené.

Zdroj: automotonews.ch