Poznáme presný dátum predstavenia BMW radu 8 Gran Coupe.

Poznáme presný dátum predstavenia BMW radu 8 Gran Coupe.

4. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Hyundai i30 Fastback N Performance

Od oficiálneho predstavenie BMW radu 8 už ubehol nejaký ten mesiac. Toto znovuzrodené coupe nie je ani problém vidieť na cestách. Lenže mníchovská automobilka pripravuje aj dlhší rad 8, ktorý má dvojicu dverí navyše. Volať sa bude BMW radu 8 Gran Coupe.

BMW 8 Gran Coupe

BMW radu 8 bolo už viackrát nafotené pri testovaní s kamuflážou, no doposiaľ sme nevedeli kedy bude predstavené. To už je minulosť pretože nové Gran Coupe bude predstavené budúci mesiac. Presnejšie 25.6.2019 v Mníchove na podujatí NextGen. Oficiálny predaj začne len o pár mesiacov neskôr. Teda v septembri 2019.

Fotky BMW zatiaľ nezverejnilo, ale dizajn bude veľmi podobný coupe len Gran Coupe bude mať dvere navyše a samozrejme bude dlhšie. Interiér bude taktiež rovnaký ako má coupe. Na zadných sedadlách môžeme očakaváť za príplatok obrazovky s multimediálnym systémom. Čo sa týka motorov, tak tam môžeme očakávať tie isté agregáty ako má coupe. Na vrchol sa zatiaľ postaví M850i xDrive s výkonom 523 koní. Neskôr môžeme očakávať M8 Gran Coupe s výkonom 600 koní. Očakávať môžeme aj dieslovú verziu 840d xDrive s výkonom 320 koní.

Na viac informácií o novinke si budeme musieť počkať na predstavenie. Možno nás o niečo skôr prekvapí únik.