Test: Vyskúšali sme Ladu Vestu SW Cross na dlhé vzdialenosti. Ako sme s ňou zvládli Ženevu?

Test: Vyskúšali sme Ladu Vestu SW Cross na dlhé vzdialenosti. Ako sme s ňou zvládli Ženevu?

16. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Naša redakcia spiatočky rada skúša nové výzvy a tento krát sme sa rozhodli s pomocou PETRO CARS s.r.o. otestovať Ladu Vestu SW Cross na prestížny európsky autosalón v Ženeve.

Lada Vesta SW Cross

 

•Pocity zo spotreby

Ladu Vestu SW Cross na test sme už v redakcii mali, ale na dlhú vzdialenosť sme ju nemali možnosť otestovať. Preto sme sa rozhodli zobrať na autosalón do Švajčiarska práve Ladu Vestu SW Cross, ktorú sme mali vo výbave LUXE.
Trasa viedla cez Rakúske Diaľnice, ktoré zvyčajne viedli hore kopcom. Ale Vesta s motorom 1,6 nemala vôbec problém ich zdolať. Spotreba v kopcoch sa pohybovala okolo 8.3 – 8.4 l/100 km pri jazde 130-140 km/h. Ďalej cesta pokračovala cez Nemecko. Táto krajina je známa tým, že neobmedzuje na diaľnici vodičov. Tak prečo si nevyskúšat túto teóriu? Lada v miernych zákrutách nemala pri rýchlosti 140 – 160 km/h žiaden problém. Spotreba sa nám rýchlejšou jazdou mierne zvýšila na 8.6 litra. Ďalej cesta pokračovala do Švajčiarskeho Zurichu kde sme prenocovali prvú noc. Vo Švajčiarsku sme si vyskúšali veľmi dobre tempomat od Lady, ktorý fungoval ako má. Spotreba vo Švajčiarsku vďaka pomalej jazde klesla na 7.8 litra a to pri jazde 110-120 km/h.

Test Lada Vesta SW Cross

 

•Komfort po pár hodinách

Prevažnú cestu odšoféroval náš kameraman a šéfredaktor ju skôr prespal na zadných sedadlách.
Na mieste vodiča bol dosť veľký komfort pre celé telo. Sedadlo je pohodlne mäkké a dobre tvarované. Ani po ôsmich hodinách jazdy neboli vidieť a cítiť niake známky bolesti. Ak budeš šoférom Vesty, tak určite nebudeš mať problém spárovať svoj mobilný telefón s vestou. Proste si zapneš Bluetooth na svojom mobilnom telefóne a tam nájdeš užívateľa Vesta. Jednoduchšie to ani nemôže byť. Ale to bolo mimo komfortu späť k nemu. Podľa nášho šéfredaktora sa spalo na zadných sedadlách ako doma na posteli. A nebol by problém vydržať ani na Moskovský Autosalón. Ladu musíme pochváliť, lebo vpredu aj vzadu si môžeš nabiť svoj mobilný telefón pomocou USB kábla. Taktiež musíme spomenúť 3-stupňové vyhrievané predné sedadlá, ktoré sme využívali celú cestu. Musíme k nim podotknúť, že do minúty boli hneď vyhriaté ako nedeľný slepačí vývar.

Test Lada Vesta SW Cross

 

•Priestranosť a batožinový priestor

Lada má celkom veľa úložných priestorov. Do predných dverí sa zmestila aj litrová fľaša, ale aj peňaženka s mobilným telefónom. Počas šoférovania mohol šofér bez problémov vybrať fľašu a pohodlne a bezpečne napiť sa. Do lakťovéj opierky sa tiež zmestia nejaké menšie vecičky ako kľúče, peňaženka alebo nejaký chleba s reznom. Čo sa týka kufra, tak ten môžeš vidieť dole na fotke. Neboli sme nejako extra veľmi naložený. Zbalené sme boli 2 osoby a plus sme mali zbalenú aj techniku. Do Lady by sa zbalila aj rodinka s deťmi na dovolenku k moru.

 

•Na záver

Lada Vesta SW Cross je za tie peniaze veľmi zaujímavé aj na dlhšie vzdialenosti. Ako sa hovorí za málo peňazí máme veľa muziky. Aj reproduktory hrali celkom dobre  (smiech). Čo sa týka spotreby bola trošku vyššia pretože naša crosska mala surový motor, ktorý mal najazdených cca 5000 km. Ľudia, ktorí majú Vestu písali na nášu Facebookovú stránku pod fotku Lady, že oni majú so zabehnutou Ladou 7.3 – 7.5 litra spotrebu.
Na záver by sme sa veľmi radi poďakovali ešte raz spoločnosti PETRO CARS s.r.o za zapožičanie Vesty Cross na poslednú chvíľu.

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.