Hyundai Veloster N so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DCT bol natočený na Nürburgringu.

Hyundai Veloster N so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DCT bol natočený na Nürburgringu.

5. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Hyundai Veloster N nie je žiadna novinka. Na našom trhu síce nie je v ponuke, ale na iných trhoch sa predáva. Štandardne je v ponuke s výkonom 250 koní, no s balíkom Performance má 275 koní, samosvorný diferenciál atď. Lenže niektorých ľudí môže odradiť manuálna prevodovka. Ja vie, že k takému autu patrí manuál, lenže na každodenné používanie je automat lepší a pri kúpe môže len manuál kupujúceho odradiť. Preto Hyundai testuje Veloster N s automatickou prevodovkou.

Hyundai N DCT

Na známom nemeckom okruhu Nürburgring bol natočený Veloster N. Na tom by nič nebolo, ale auto preraďuje nejako rýchlo. Dokonca na jednom zábere je vidieť, že než sa auto rozbehne svieti brzdové svetlo rozsvieti sa cúvacie a potom sa rozbehne. Takto to funguje pri automatoch. Hyundai teda testuje Veloster N so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT.

Oficiálne informácie o automatickej prevodovke vo vozidlách N zatiaľ nie sú, ale český portál auto.cz nedávno zverejnil, že vozidlá N budú mať v ponuke automatickú prevodovku a pohon všetkých kolies. Je teda možné, že Hyundai testuje na Nürburgringu Veloster N s automatom, ale aj s pohonom všetkých kolies. Ak by pohon všetkých kolies pribudol do ponuky, tak vozidlá N by boli určite rýchlejšie. No necháme sa prekvapiť čo si pre nás Hyundai pripraví.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Prečítaj si aj test ako jazdí Hyundai i30 Fastback N Performance na okruhu.

Pozri si test Hynudai i30 N Performance (Video nižšie).

Hyundai Veloster N Performance DCT

Hyundai i30 N DCT

Zdroj: Carspotter Jeroen