Patentové snímky elektrického sedanu Audi E-tron GT boli zverejnené.

Patentové snímky elektrického sedanu Audi E-tron GT boli zverejnené.

31. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Audi len pred pár mesiacmi predstavilo svoje prvé elektrické SUV s názvom E-tron. Toto SUV sme mohli vidieť aj na autosalóne v Bratislave, ale nemecká automobilka plánuje predstaviť ďalšie čisto elektrické vozidlá. Dokonca nedávno unikli informácie, ktoré naznačujú, že Audi A8 bue v budúcnosti len na elektrický pohon. No poďme sa radšej pozrieť na ďalšie elektrické vozidlo, ktoré Audi predstaví. 

Audi

Minulý rok na autosalóne v Los Angeles bol predstavený celkom zaujímavý koncept E-tron GT. Jedná sa o štvordverové coupe na čisto elektrický pohon. Koncept má fakt futuristický dizajn, no veľmi sa podobá na Porsche Taycan. Lenže teraz sa môžeme pozrieť na patentové snímky, ktoré zverejnil štátny úrad pre duševné vlastníctvo.

Na snímkoch môžeš vidieť, že sériová verzia sa veľmi nelíši od konceptu. Na prednej strane nájdeš množstvo nasávacích otvorov a úzke svetlomety. Pri pohľade z boku asi najviac zaujme krásne klesajúca strecha. Je to nádherný pohľad. Zadná časť je tiež nádherná, ale pripomína veľmi vozidlá Porsche.

Čo sa týka techniky, tak E-tron GT je postavené na novej platforme pre elektrické vozidlá PPE (Premium Platform Electric). O pohon sa pravdepodobne budú starať dva elektromotory so spoločným výkonom 590 koní. Vďaka tomu GT zvládne stovku za 3,5 sekundy a dvesto za 12 sekúnd. Maximálna rýchlosť bude obmedzená na 240 km/h. Dojazd by mal byť vyšší ako 400 kilometrov a nabitie batérie na 80% by nemalo trvať viac ako 20 minút.

Očakáva sa, že Audi E-tron GT príde do predaja v druhej polovici roku 2020.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: e-tronForum.com