Takto by mohla vyzerať Škoda Kamiq.

Takto by mohla vyzerať Škoda Kamiq.

27. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Asi najočakávanejšia novinka, ktorá bude predstavená na autosalóne v Ženeve je Škoda Kamiq. Česká automobilka nám tento mesiac oznámila, že v marci na autosalóne v Ženeve plánuje predstaviť nový malý crossover s názvom Kamiq. S čínskym crossoverom však nebude mať nič spoločné. Bude to úplne nové vozidlo, dokonca aj názov má iný pôvod. Viac sa dočítaš v staršom článku. V dnešnom článku sa pozrieme ako by mohol európsky Kamiq vyzerať.

Škoda

Nový crossover môže zaujať novým moderným dizajnom. Na prednej strane budú Denné LED svetlá s dynamickými smerovkami v hornej časti. Pod nimi sa budú nachádzať LED stretávacie a diaľkové svetlá. Pravdepodobne za príplatok. Predná maska bude veľká, dizajnovo podobná Scale. Na zadnej strane budú pravdepodobne úzke LED svetlomety, ktoré sú opticky prepojené odtrhovou hranou. Vzadu nájdeme aj nový štýl automobilky, teda nápis Škoda a falošné koncovky výfukov. Čo sa týka interiéru, tak tam nemáme veľa informácii, no interiér bude podobný ako má Škoda Scala a koncept Vision X.

Interiér konceptu Vision X

V ponuke motorov by sa mal podľa odhadov objaviť trojvalec 1,0 TSI s výkonom 115 koní, štvorvalec 1,5 TSI s výkonom 150 koní, 1,6 TDI (115k) a hovorí sa aj o 2,0 TDI s výkonom 150 alebo 190 koní. Podľa odhadov by nemal byť v ponuke pohon všetkých kolies, no ja ak bude v ponuke 2,0 TDI, tak bude pravdepodobne aj pohon 4×4.

Kamiq sa s rozmermi posunie pod Karoq a oficiálne predstavenie prebehne v marci na autosalóne v Ženeve. Škoda pravdepodobne odhalí vozidlo skôr online.

Pozri si aj článok o Škode 720, ktorá mohla zmeniť meno automobilky Škoda. Klikni tu.

eshop spiatocka.sk

Koncept Vision X

Zdroj: kolesa.ru