Škoda oznámila názov nového crossoveru. Bude sa volať Kamiq.

Škoda oznámila názov nového crossoveru. Bude sa volať Kamiq.

24. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Pred pár dňami nám Škoda zverejnila informáciu, že nový crossover bude predstavený v marci na autosalóne v Ženeve, lenže názov novinky automobilka nezverejnila. Špekulovalo sa, že nový crossover sa bude volať Kosmiq. Práve tento názov si zaregistrovala automobilka iba pár mesiacov dozadu. No odhad nebol správny. Novinka sa bude volať Kamiq. Ak si tento názov niekde počul, tak nie je to náhoda. Škoda Kamiq sa predáva v Číne, ale po technickej stránke sa jedná o úplne iné vozidlo. V podstate ani názov nie je rovnaký. O tom si povieme na konci.

Škoda Kamiq Slovensko

Oficiálna fotka Škody Kamiq

Novinka západne o triedu nižšie než Karoq. V podstate pôjde o „konkurenta“ pre Seat Aronu a VW T-Cross. Nový Kamiq bude narozdiel od čínskeho postavený na platforme MQB. Čínsky je postavený na staršej platforme PQ25. Naš európsky crossover ponúkne moderný dizajn, ktorý bude čerpať prvky z Konceptu X. Na prednej strane budú LED svetlá s integrovanými dynamickými smerovkami. Pod nimi budú umiestnené hlavné svetlomety.

Čo sa týka interiéru, tak Škoda zatiaľ nezverejnila fotografie. Podľa odhadu bude interiér podobný ako má Škoda Scala. V ponuke pravdepodobne nájdeme Virtual Cocpit a dotykový 10,2″ displej s multimédiánym systémom. Tešiť sa môžeme aj na nové Simply Clever riešenia.

Vision X Slovensko

Koncept Vision X

O ponuke motorizácií taktiež nevieme veľa. Dá sa predpokladať, že v ponuke bude 1,0 TSI, 1,5 TSI a 1,6 TDI. Možno sa neskôr objaví v ponuke aj 2,0 TSI. Pohon všetkých kolies je otázny. Asi bude v ponuke len pohon predných kolies. V ponuke prevodoviek určite nájdeme obľúbenú 7-stupňovú automatickú dvojspojkovú prevodovku a samozrejme aj manuál.

Škoda Kamiq

Čínska Škoda Kamiq

Čínsky Kamiq a európsky Kamiq majú síce rovnaký názov, avšak každý má úplne iný názov. Názov čínskeho vozidla pochádza zo slova Amiq. Jedná sa o ostrov v Beringovom prielive, z ktorého obyvatelia museli vynaložiť obrovské úsilie aby mohli prežiť v ťažkých podmienkach. To znamená, že čínsky Kamiq sa zameriava na mladých ľudí, ktorý sú pripravený na životné dobrodružstvá.

eshop spiatocka.sk

Európsky Kamiq pochádza z jazyka Inuitov. Jedná sa o obyvateľstvo, ktoré obývalo severnú Kanadu a Grónsko. Slovo Kamiq v ich jazyku popisuje stav keď ti niečo „padne do rúk ako uliate“. Ešte si pripomeňme, že Kamiq spĺňa dve základné podmienky na to, aby mohol byť SUV Škoda. Na začiatku má písmeno K a na konci Q. Však si zober Karoq a Kodiaq.

Kamiq Official