Polícia bude trestať používanie telefónu za volantom. Majú nové zariadenia na zistenie jeho užívania.

Polícia bude trestať používanie telefónu za volantom. Majú nové zariadenia na zistenie jeho užívania.

24. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Smartfóny sú našou každodennou súčasťou. Pohajú nám pracovať, komunikovať s priateľmi, ale aj vďaka telefónu môžeme zabiť nudu. Práve pomocou smartfónov nudu zabíja väčšina vodičov v zápchach. Poznám to z vlastnej skúsenosti, avšak také konanie je nebezpečné pre nás aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Preto polícia bude dávať pozor aj na používanie telefónu počas vedenia vozidla. Schovať sa už bude ťažšie.

Polícia smartfón

Policajný zbor nakúpil skoro 400 nových fotoďalekohľadov. Vďaka fotoďalekohľadu dokáže policajt rozpoznať či šofér používa telefón až na jeden kilometer a priestupok natočiť. Je to dostatočná vzdialenosť na to, aby nás policajt prekvapil. Pri používaní telefónu počas jazdy je skoro nemožné si všimnúť policajta na jeden kilometer. Keď tieto zariadenia polícia dostane, tak nám o nich natočí aj video. Polícia na Facebooku poznamenala tiež aby vodiči nefotili dopravné nehody. Je to nebezpečné a tiež fotografovanie zdržuje plynulosť cestnej premávky. Také konanie bude tiež pokutované.

Takže používanie telefónu bude o niečo ťažšie. No v tomto prípade je super, že polícia bude dávať aj na toto pozor. Však ide o našu bezpečnosť na cestách.

eshop spiatocka.sk