Pozri sa na nezvyčajné Lady Granty a Kaliny. Poznáš ich?

Pozri sa na nezvyčajné Lady Granty a Kaliny. Poznáš ich?

25. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Vozidlá Lada Kalina boli v lete minulého roka úplne zrušené. S príchodom novej generácie sa všetky vozidlá Kalina nazývajú Granta. V rodine vozidiel Granta nájdeme hatchback, sedan, liftback, kombi, verziu cross, ale aj užitkový valník. No v dnešnom článku sa pozrieme na Granty, ale málo sme o nich počuli. 

 

Lada Kalina Sport

Lada Kalina Sport sa objavila na trhu 2008. Tento hatchback mal 98 koní, športovejšie sedadlá, športovejší vzhľad a zadné kotúčové brzdy. Testy však ukázali, že Kalina Sport vôbec nebola športová.

 

Lada Kalina Premier

Vladimír Putin v roku 2010 slávnostne otvoril nový úsek diaľnice Chita-Chabarovsk na tomto vozidle. Volalo sa Lada Kalina Premier.

Lada Kalina

 

Lada Granta Sport

Hatchback Lada Kalina Sport je ako tak známy. Lenže sedan Granta Sport už tak známy nie je. Táto Granta mala 118 koní a športovejší vzhľad.

 

Lada Kalina NFR

Po nie veľmi úspešnej Kaline Sport prišla na trh v roku 2015 Kalina NFR (Need for Race). Verzia NFR už vyzerá dobre. Má výkon 136 koní a najšportovejší dizajn zo všetkých Lád. Problém bola cena. V roku 2016 stála 850 000 rubľov, čo znamená, že bola najdrahšia Lada v ponuke.

 

Lada Granta SMP RSKG

Táto Lada závodila v ruských pretekoch SMP RSKG. Bojovala proti vozidlám ako BMW 320i alebo Seat Leon Cupra. Mala 300 koní, no jej motor pracoval na hrane. Lenže motor nebol jediný. Aj šofér musel jazdiť na hrane.

Ak poznáš tiež nejakú zaujímavú Ladu určite sa pochvál do komentu.