Triumph predstavil nový Rocket TFC. Dostáva nový motor s brutálnym kruťakom.

Triumph predstavil nový Rocket TFC. Dostáva nový motor s brutálnym kruťakom.

25. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

Triumph Rocket 3 je brutálna mašina pre poriadnych chlapov. Poháňa ju 2,3 litrový trojvalec s výkonom 148 koní a krútiacim momentom 221 Nm, ktorý je k dispozícii od 2 750 ot./min. Toto sú hodnoty vhodné aj pre auto nie to pre motorku. No Triumph nám predstavil špeciálnu edíciu TFC, ktorú vyrába firma Triumph Factory  Custom. V podstate sa jedná o takú predzvesť pred novým Rocketom.

Triumph Rocket 2019

Nový Rocket TFC vyzerá brutálne a už na prvý pohľad ukazuje svoju silu. Dlhý rázvor, jednoramenná kyvka, obrovské kotúče a trojica výfukov na zadnej strane. Proste nádhera. No dizajn nie je najväčšia zmena. Tou je nový 2,5 litrový trojvalec s výkonom 180 koní a kruťakom 230 Nm, ktorý je dostupný už od 3 000 otáčok. Každé poriadne potiahnutie za heft ti musí urvať kosti z tela. Avšak tento križník na dvoch kolesách má aj moderné asistenčné systémy ako kontrola trakcie, ABS, ESP. To len preto, aby si sa šofér pri plnej palbe nerozplakal za mamičkou, poprípade nespravil prekvapenie do gatí. Okrem toho tu máme nový hliníkový rám, ktorý je tuhší a samozrejme ľahší.

eshop spiatocka.sk

Táto verzia TFC je len limitovaná edícia. Triumph nám predstaví klasickú seriovú verziu až 1.mája. V tento deň budú mať poriadny motorkári naozaj sviatok.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.