BMW i4, ktoré bude konkurovať Tesle model 3 bolo nafotené s kamuflážou.

BMW i4, ktoré bude konkurovať Tesle model 3 bolo nafotené s kamuflážou.

27. januára 2019 0 Od spiatocka.sk

V súčasnej dobe má mníchovská automobilka BMW v ponuke len jedno elektrické vozidlo. Je to BMW i3. Jedná sa o mestské autíčko, ktoré má futuristický dizajn. Mal som možnosť ho viackrát vyskúšať. Do meste je to dobrý spoločník, no na dlhé cesty už nie a to najmä kvôli nižšiemu dozadu. Konkurenčné automobilky už majú v ponuke elektrické vozidlá, ktoré dokážu prejsť stovky kilometrov na jedno nabitie a svojím pohodlím neunavia posádku. Logické je, že aj BMW si chce zobrať z koláča. Preto vyvíja i4.

BMW i4

Už dávnejšie BMW predstavilo koncept BMW i Vision Dynamics. Je to predzvesť elektrického vozidla s vyšším dojazdom. Práve pred pár dňami sa niekomu podarilo odfotiť i4 na kamióne. Na prvý pohľad by si človek myslel, že sa jedná o rad 4 GrandCoupe, avšak opak je pravdou. Na fotkách je i4 a nie je to náhoda. Nové elektrické vozidlo je postavené tiež na platforme CLAR. Na tejto platforme stojí rad 3 a aj rad 4. Nové i4 bude teda podobné radu 4 GrandCoupe, ale očakávať môžeme napríklad plné ladvinky a ďalšie rôzne future vychytávky.

Official BMW i4

Technických informácií zatiaľ nevieme veľa. Dozajdz na jedno nabitie by mal byť približne 700 kilometrov a zrýchlenie z nula na sto má byť najlepšie v triede. Očakávať môžeme aj najmodernejšie technológie a asistenčné systémy vrátane autonómneho riadenia. V ponuke by mala byť verzia s pohonom všetkých kolies, ktorá bude mať jeden elektromotor na každej náprave. Tiež by mala byť v ponuke aj verzia s pohonom zadnej nápravy. Vtedy pravdepodobne bude elektromotor umiestnený vpredu. Hovorí sa, že v tejto verzii by mal byť elektoromotor spojený s CVT.

Keďže sa jedná o BMW, tak môžeme očakávať, že i4 bude mať najlepšie jazdné vlastnosti v triede. Taktiež predaj takého vozidla by mal byť vysoký. Však keď nám BMW ponúkne šoferské GrandCoupe, ktoré bude zábavné, tak prečo si nekúpiť elektrické vozidlo. Nechajme sa prekvapiť.

eshop spiatocka.sk

Koncept BMW i Vision Dynamics

Foto: zr.ru