Poznáme Slovenské ceny Škody Scala. Už v základnej výbave ponúkne veľa.

Poznáme Slovenské ceny Škody Scala. Už v základnej výbave ponúkne veľa.

15. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Škoda Scala bola predstavená už v decembri minulého roka. Napísalo sa o nej veľa, dokonca sme si ju mohli pozrieť aj na autosalóne v Ženeve. Lenže cena zostávala tak trochu tabu. Až do dnes. Škoda predstavila oficiálny slovenský cenník. Čo dostane zákazník za svoje peniaze?

Cenník Škoda Scala

Škoda Scala bude v ponuke v troch výbavach Active, Ambition a Style. Základná výbava Active začína na sume 13 490€, no môžeme už zabudnúť na čierne spätné zrkadlá, absenciu klimatizácie, či „švihadlá“ vpredu. Už v základe Scala ponúka manuálnu klimatizáciu, el. predné okná, Front Assist systém s funkciou núdzového brzdenia, svetelný senzor, asistent držania v jazdnom pruhu, bezkľučové štartovanie, 6,5″ farebný displej a mnoho ďalšieho. Súčasťou základu je aj 1,0 TSI s výkonom 95 koní a s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Cenník Škoda Scala

Stredný stupeň výbavy Ambition začína na sume 14 990€. Tu zákazník získa navyše oproti Active dvojzónovú automatickú klimatizáciu, tempomat, parkovacie senzory vzadu, multifunkčný kožený volant, tempomat, vyhrievané predné sedadlá, 2x USB vpredu a 2x USB vzadu, dáždnik vo dverách a mnoho ďalšieho.

 

Najvyšší stupeň výbavy Style stojí 18 030€. Nájdeme v ňom dažďový a svetelný senzor, alarm, bezkľučové odomykanie, vyhrievaný volant, ambientné osvetlenie interiéru, Full LED svetlomety vpredu a vzadu, zadné dynamické smerovky, rádio s 8″ dotykovým displejom a parkovacie senzory vpredu a vzadu.

Okrem stupňov výbavy má Škoda v ponuke aj akčné pakety. Active Plus, Ambition Plus, Sport Paket Ambition, Style Plus, Paket Style Comfort, Paket Sport Style. Za príplatok bude v ponuke aj 10,25″ virtual kokpit.

V ponuke motorov nájdeme základný trojvalec 1,0 TSI s výkonom 95 koní, ktorý je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Ďalej je v ponuke 1,0 TSI (115k), 1,5 TSI (150k) a 1,6 TDI (115k). Posledné štyri motorizácie môžu byť kombinované so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. Mimochodom všetky zážihové agregáty majú filter pevných častíc.

Škoda Scala

Škoda Scala zaujme dobrou cenou. Ak porovnáme konkurenciu, tak VW Golf začína na sume 15 190€, Ford Focus na 14 990€ a Hyundai i30 na 13 190€.

Zdroj: ŠKODA AUTO

Pozri si aj prvé pocity zo Škody Kamiq.

Škoda Kamiq Ženeva