V centre Moskvy boli nafotené dva kabriolety Aurus S600.

V centre Moskvy boli nafotené dva kabriolety Aurus S600.

15. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Už dlhšie sa špekuluje o tom, že 9. mája sa na vojenskej prehliadke v Moskve objavia kabriolety Aurus. Dokonca aj minister priemyslu a obchodu v Rusku Denis Manturov uviedol, že kabriolety Aurus sa zúčastnia prehliadky tento alebo budúci rok. Lenže tie budú na prehliadke už tento rok.

Aurus Senat S600 Cabrio

Pred pár dňami sa na Červenom námestí v Moskve objavili dva kamuflované kabriolety Aurus, ktoré sa zúčastnili skúšky na vojenskú prehliadku. Táto prehliadka sa koná každý rok 9. mája na počesť víťazstva nad fašizmom a ako vieme tradične sa tejto prehliadky zúčastňujú kabriolety.

Po technickej stránke vychádza kabriolet z Aurus Senat S600. Pod kapotu pracuje 4,4 litrový osemvalec, ktorý poháňa zadné kolesá cez 9-stupňovú automatickú prevodovku. Kvôli zachovaniu tuhosti musí byť karoséria dodatočne vystužená.

Na internete sa objavili diskusie, či vôbec kabriolet Aurus pôjde do série. Taktiež sa špekuluje, či príde na trh aj coupe. Toto teraz ešte nie je isté, no s veľkou pravdepodobnosťou bude vyrobených len pár kabrioletov na reprezentačné účely. Avšak možno nás Aurus o pár rokov prekvapí a odhalí coupe s dvanásťvalcom.

Foto: instagram Yakunin_077