AutoVaz žiada ľudí, aby vymysleli názov novej Lady.

AutoVaz žiada ľudí, aby vymysleli názov novej Lady.

16. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

AutoVaz už dávnejšie spomenul, že do roku 2022 plánuje predstaviť viacero modelov, ktoré majú dobyť európsky trh. Má sa jednať o novú generáciu Lady 4×4, nové kompaktné SUV, druhú generáciu Vesty a nový minivan, ktorý bude stáť na základe Dacia Dokker. Avšak ako sa budú novinky volať? O tom rozhodnú ľudia.

Takto by mohol vyzerať interiér modernizovanej Vesty

Už dávnejšie Lada spustila anketu, v ktorej sa ľudí pýtali ako sa bude volať nové vozidlo. Jednalo sa o dnešný model Lada Granta. Vtedy musela komisia vyberať z 60 000 návrhov. Ťažká práca však? Návrh názvu môžeš dať aj ty. Klikni sem.

Okrem návrhu mena si môžeš všimnúť aj skicu, na ktorej sú zobrazené tri vozidlá. Hneď na prvý pohľad je vidieť, že sa jedná o vozidlá Lada. Na bočnej strane sú vidieť prvky X-Design a taktiež aj na prednej maske môžeš vidieť z boku prvky X-Design.

Prvý sedan na fotke vyzerá ako Vesta Sedan, avšak vozidlo vyzerá byť opticky dlhšie, kapota je tiež dlhšia a taktiež aj veko kufra. Uprostred je znázornené SUV. Pravdepodobne pôjde o kompaktné SUV. No a posledné vozidlo sa podobá na súčasnú Vestu SW.

Pripomeňme si, že čoskoro prejde Lada 4×4 facelifotom, ktorý zahŕňa až 17 úprav. Viac info v článku. Okrem toho podľa odhadov druhá generácia Vesty dostane do interiéru veľký dotykový displej orientovaný na výšku a koncom roka bude predstavená Vesta s variátorom CVT.