Lada 4×4 (Niva) prejde výraznejším facelifom. Bude o niečo pohodlnejšia.

Lada 4×4 (Niva) prejde výraznejším facelifom. Bude o niečo pohodlnejšia.

25. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Lada 4×4 sa vyrába už 42 rokov v skoro nezmenenej podobe, ale pomaličky sa blíži jej koniec. Lenže o tom si povieme nižšie, pretože dnes si predstavíme ako bude vyzerať výraznejší facelift. Zostane Niva Nivou?

Lada 4x4 2019

Celkovo má vynovená Lada 4×4 dostať až 17 úprav. Medzi tie najhlavnejšie patrí nastavenie pauzy pri stieraní, stieranie stieračov pri ostrekovaní čelného skla a vypnutie svetiel po vypnutí motora. Ďalej sa zmení čalúnenie dverí a dvere taktiež dostanú 3-komorové tesnenie. Riadiaca páka bude ergonomickejšie umiestnená a jej hlavica nebude rotovať okolo svojej osi. Taktiež aj páčky stieračov a smeroviek dostanú nový dizajn. Ľudí poteší aj lakťová opierka umiestnená vpredu, tichší ventilátor a nový peľový filter. Svetlo v batožinovom priestore bude napojené na vlastný okruh. Čiže môže byť zapnuté bez ohľadu na iné svetlá alebo na idúci motor. Batožinový priestor dostane aj nové úložné priestory. Pneumatiky po novom dostanú bežné rozmery, ale zostanú v ponuke aj tie aktuálne. Zatiaľ nevieme aké rozmery budú použité.

Dobrá správa je, že motor, prevodovka a redukcie zostanú nezmenené. Čiže Lada 4×4 bude v teréne taká dobrá ako doteraz, ale bude pohodlnejšia. Mimochodom súčasná Lada 4×4 zostane v predaji do roku 2026. V roku 2022 má prísť nová generácia, ktorá bude postavená na platforme Renault-Nissan. Dizajn bude asi podobný konceptu Lada 4×4 Vision.

eshop spiatocka.sk

Zoznam zmien

Pozri si Test Lada 4×4. Klikni sem.

Zdroj: лада.онлайн