Volkswagen predstavil prvé vozidlá svojej novej značky Jetta.

Volkswagen predstavil prvé vozidlá svojej novej značky Jetta.

25. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Automobilka Volkswagen minulý mesiac oznámila, že plánuje vytvoriť samostatnú značku Jetta. Pod touto značkou sa budú vyrábať iba lacné autá a to iba na čínskom trhu. Neskôr sa možno vozidlá Jetta objavia aj v iných krajinách. Mimochodom značka Jetta nemá nič spoločné s modelom Jetta.

Jetta VS7

Automobilka Jetta dnes predstavila svetu tri nové vozidlá. Prvé sa nazýva Jetta VS3. Jedná sa vlastne o kompaktný sedan, ktorý je postavený na základe predchádzajúcej generácie Volkswagen Jetta. Ďalší model je Jetta VS5. Toto je lacnejšia verzia Volkswagen Tharu, ktorý sa vyrába od roku 2018. Posledný model je Jetta VS7. V podstate sa jedná o Jettu VS5 s dlhším rázvorom o 50 mm. Dlhší rázvor zväčší priestor pre zadných cestujúcich a aj objem batožinového priestoru bude väčší. Dosť sa dizajnovo VS7 podobá na Seat Tarraco.

Všetky tri vozidlá budú mať v ponuke dva agregáty. Atmosférický zážihový štvorvalec s objemom 1,5 litra a prepĺňaný zážihový štvorvalec s objemom 1,4 litra. Poháňané sú iba predné kolesá cez 6-stupňovú manuálnu alebo 7-stupňovú automatickú prevodovku DSG.

Automobilka Jetta ukázala tiež dizajn nových predajní. Mimochodom vozidlá sa budú vyrábať v továrni FAW-Volkswagen.

eshop spiatocka.sk Zdroj: drom.ru