Lamborghini uvažuje nad novým modelom, ktorý bude určený prevažne do terénu.

Lamborghini uvažuje nad novým modelom, ktorý bude určený prevažne do terénu.

26. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Talianská automobilka v polke minulého roku predstavila SUV s názvom Urus. Vďaka SUV sa predaj za minulý rok zvýšil o 51% oproti roku 2017. Celkovo talianská automobilka predala 5 750 vozidiel. Urus teda ťahá automobilku do lepších čísel a preto je dôvod na vývoj ďalšieho SUV, ktoré bude určené viac do terénu. Predstav si taký Land Rover Defender alebo Mercedes-Benz triedy G od Lamborghini.

Lamborghini LM002

Lamborghini LM002

Automobilový svet zažíva prudký nárast záujmu o terénne legendy. Však Land Rover začne vyrábať legendárny Defender, Suzuki Jimny sa dočkalo druhej generácie a Ford bude vyrábať Bronco. Lamborghini v minulosti tiež malo svoj vlastný off-road. Volal sa LM002 a pod kapotou mal dvanásťvalec s modelu Countach. Takže Lamborghini môže tiež oživiť svoju legendu a to nie je žiaden výmysel. Pre americký magazín Motor Trend potvrdil šéf Lamborghini Stefano Domenicali, že talianská automobilka zvažuje výrobu off-roadu, ale o technických detailoch odmieta zatiaľ hovoriť. Taktiež Stefano zdôraznil, že Lamborghini v blízkej budúcnosti neplánuje vyrábať elektrické vozidlá. Čiže ak sa objaví nový off-road, tak pod kapotou bude s veľkou pravdepodobnosťou pracovať 4,0 litrový osemvalec.

Stefano Domenicali

Pripomeňme si, že Lamborghini LM002 sa začalo vyvíjať v polovici 70. rokov minulého storočia. Prvý prototyp dokonca mal motor uložený vzadu, ale konštruktéri zistili, že také riešenie nie je vhodné. Preto dvanásťvalec uložili dopredu a v roku 1986 predstavili off-road od Lamborghini. Za sedem rokov produkcie bolo predaných 350 kusov. Dnes sa ceny LM002 v dobrom stave pohybujú okolo milióna dolárov.

eshop spiatocka.sk