Ženeva 2019: Škoda Kamiq bola oficiálne predstavená. Ako vyzerá naživo? (Video)

Ženeva 2019: Škoda Kamiq bola oficiálne predstavená. Ako vyzerá naživo? (Video)

8. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

O novej Škode Kamiq sa hovorilo už od jesene minulého roka. Za pár mesiacov nám Škoda postupne odhalovala vzhľad a technické údaje o novinke. No po mesiacoch čakania sme sa dočkali.

Škoda Kamiq

Škoda Kamiq vyzerá naživo veľmi dobre. Vpredu nájdeme LED denné svetlá s dynamickými smerovkami, prednú masku podobnú Scale a nižšie stretávacie svetlá. Zadná strana je navrhnutá v novom štýle Škoda s nápisom Škoda namiesto znaku.

Interiér je navrhnutý taktiež v novom štýle, ktorý budú kopírovať ostatné vozidlá Škoda. Uprostred palubnej dosky je 10,25″ dotykový displej. Pod ním výduchy klimatizácie a nižšie je ovládanie klimatizácie. Poteší aj virtual kokpit. Celkovo interiér Kamiqu pôsobí naživo kvalitne, moderne a konečne aj trochu luxusne. Použité materiály sú príjemné a mäkké. V praxi môže trochu vadiť lesklý povrch dotykového displeja. Posed je klasický ako v SUV a miesta pre cestujúcich vzadu je dostatok. Vzadu je miesta pre cestujúcich trochu menej, ale pri mojej výške 176 cm si viem predstaviť aj dlhšiu cestu. Priestor v interiéri opticky zväčšuje veľká panoramatická strecha.

Ak sa presunieme k batožinovému priestoru, tak ten má objem 400 litrov. Na mestské SUV je dostačujúci. Výhodou je veľký otvor a dobrý prístup do batožinového priestoru.

Nový Kamiq so svojou dĺžkou 4,24 m sa nachádza niekde na polceste medzi mestským SUV (Renault Captur, Peugeot 2008) a kompaktným SUV (Seat Ateca, Škoda Karoq). Svetlá výška vozidla je 187 mm, ale vďaka adaptívnemu podvozku za príplatok môže byť svetlá výška o 10 mm nižšia.

Škoda Kamiq Ženeva

V ponuke motorov budú na začiatok tri. Základ bude 1,0 TSI s výkonom 115 koní. Ďalej bude v ponuke 1,6 TDI a 1,5 TDI. Neskôr pribudne do ponuky aj 1,0 TSI s výkonom 95 koní. Prvé tri spomenuté agregáty budú spojené s 6-stupňovým manuálom alebo 7-stupňovým automatom. Poháňaná bude len predná náprava.

eshop spiatocka.sk

Čo sa týka cien, tak tie ešte automobilka neodhalila. No podľa našich odhadov bude Škoda Kamiq začínať na sume 18 000€.