Ženeva 2019: Legendárny Stratos bol znovuzrodený. Pozri sa na sériový MAT Stratos.

Ženeva 2019: Legendárny Stratos bol znovuzrodený. Pozri sa na sériový MAT Stratos.

8. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

V roku 2010 bol predstavený koncept znovuzrodenej Lancie Stratos. Ten mal byť postavený na základe Ferrari F430 Scuderia, avšak Ferrari časom zablokovalo tento projekt. Vyzeralo to tak, že so znovuzrodenou je úplný koniec. Našťastie po 9. rokoch vidíme sériovú verziu.

Geneve 2019

Znovuzrodená legenda už nepatrí pod Lanciu, ale volá sa MAT (Manifattura Automobili Torino) Stratos. Od konceptu sa po dizajnovej stránke nelíši. Stále má hranaté a športové tvary. Interiér je minimalistický a športový. Nájdeme v ňom športové sedačky čalúnené alcantarou, športový volant, ale aj palubovku čalunenú alcantarou.

Po technickej stránke je MAT Stratos postavený na hliníkovom podvozku s oceľovou klietkou a s karosériou s uhlíkových vlákien. O pohon sa stará 4,3 litrový osemvalec uložený uprostred s výkonom 523 koní, ale výkon môže byť na požiadanie až 600 koní. Výkon sa prenáša na zadné kolesá cez 6-stupňovú manuálnu prevodovku alebo 6-stupňovú sekvenčnú prevodovku. Na vozidle sú tiež karbón-keramické brzdy Brembo a nastaviteľné tlmiče Eibach. Na 19″ diskoch sú obuté pneumatiky Michelin Pilot Sport 2 s rozmerom 305/30 R19.

eshop spiatocka.sk

Cena za MAT Stratos je 617 000 dolárov. Je to veľmi vysoká suma, ale zákazník za to dostane ručne vyrobené vozidlo v talianskom Turíne.