Ženeva 2019: Italdesign predstavil koncept DaVinci. Aký pohon dostane?

Ženeva 2019: Italdesign predstavil koncept DaVinci. Aký pohon dostane?

9. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Talianská dizajnová a inžinierska spoločnosť ItalDesign už dlhšiu dobu spomínala, že na autosalóne v Ženeve predstaví štvormiestme GT na elektrický pohon. Avšak dopredu sme nevedeli, či pôjde o sériovú verziu alebo len koncept. Zlá správa je, že sa jedná o koncept, ale tá dobrá je, že sériová verzia bude mať v ponuke aj spaľovací motor.

Italdesign DaVinci

Ak sa pozrieme na dizajn, tak Italdesign DaVinci môžeme označiť za jedno z najkrajších vozidiel na autosalóne. Dokonca je krajšie než Audi E-Tron GT.

Predná časť sa síce podobá na prvý pohľad na Mustang, ale ak sa lepšie pozrieš, tak DaVinci má nádhernú prednú masku. Tie úzke svetlomety, výduchy vzduchu na dlhej kapote a pekne sa zvažujúca strecha. To sú krásne línie a je vidieť, že taliani to vedia. Pri pohľade na zadnú stranu si môžeš všimnúť štvoricu OLED svetiel, aktívne krídlo a difúzor s brzdovým svetlom uprostred.

Interiér je taktiež pekne navrhnutý a pôsobí futuristický. Nájdeme v ňom celkovo až tri displeje. Jeden sa nachádza pred vodičom (virtual kokpit), ďalší pred spolujazdcom a posledný je na stredovej konzole orientovaný na výšku. Práve posledný displej je výborné umiestnený čo umožňuje šoférovi bezproblémov ovládať infotainment. Zaujímavé je aj ovládanie klimatizácie uprostred palubnej dosky. To sa ovláda dotykovými tlačidlami, ktoré sú pod Alcantarou.

Italdesign DaVinci

Čo sa týka pohonu, tak Italdesign veľa neprezradil. Jedine, že sériová verzia bude v ponuke ako čisto elektrická, ale v ponuke má byť aj spaľovací motor 4,0 V8, ktorý by mal poháňať všetky kolesá.

Približný dátum predstavenia sériovej verzie nevieme taktiež povedať. No podľa našich informácií bude sériová verzia skoro rovnaká ako koncept až na otváracie dvere nahor. V sérii sa budú otvárať klasicky.

eshop spiatocka.sk

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.