Mercedes-AMG sa lúči s motormi V12 so špeciálnou edíciou S65.

Mercedes-AMG sa lúči s motormi V12 so špeciálnou edíciou S65.

9. marca 2019 0 Od spiatocka.sk

Dvanásťvalce sú neodmysliteľnou súčasťou športových áut a divízia AMG nie je žiadna výnimka. Však trieda S, S Coupe, SL, CL mali vždy v ponuke verzie s dvanásťvalcom, avšak tomu už bude čoskoro koniec. Verzie AMG s dvanásťvalcom sa veľmi málo predávajú. Niet sa ani čomu čudovať. Mercedes-AMG S63 4Matic+ spraví stovku oveľa rýchlejšie než S65. Ale dosť už bolo úvahy poďme sa pozrieť na posledný dvanásťvalec AMG.

Mercedes-AMG

Mercedes-AMG predá už len limitovaných 130 kusov S65, ktoré sú určené najmä pre zberateľov. Oproti bežnej verzii má limitovaná edícia má bronzové nápisy, bronzové spodky nárazníkov a bronzové 20″ hliníkové disky. V interiéri sú sedadlá čalúnené čiernou kožou Nappa prešité bronzovou niťou. Dekoratívne lišty sú zasa z uhlíkových vlákien a ambientné osvetlenie má bronzovú farbu. Vo výbave nájdeme panoramatickú strechu, dvojicu masážnych sedadiel vzadu, vyhrievané a chladené držiaky na poháre a mnoho ďalšieho.

Pod kapotou sa nachádza 6,0 litrový dvanásťvalec s výkonom 630 koní. Stovku zvládne S65 za 4,2 sekundy a maximálna rýchlosť je 300 km/h.

Zatiaľ dvanásťvalce zmiznú len z ponuky AMG. Benz a Maybach budú mať stále v ponuke dvanásťvalec, ale do budúcna sa počíta, že ich nahradia hybridy spojené s osemvalcom.

eshop spiatocka.sk