Štyri najčastejšie príčiny, ktoré spôsobujú vibrácie na volante.

Štyri najčastejšie príčiny, ktoré spôsobujú vibrácie na volante.

13. apríla 2019 0 Od spiatocka.sk

Hovorí sa nič nie je večné. Toto platí aj pri autách. Však s prevádzkou automobilu súvisia poruchy, ktoré treba opraviť. Časťou poruchou bývajú vibrácie na volante. Spôsobiť to môže hocičo, ale my sa pozrieme na štyri najčastejšie príčiny vibrácií na volante.

Najčastejšie príčiny vibrácií vo volante

  1. Vibrácie na volante môžu spôsobiť nečistoty na kolesách. Stáva sa to zriedka, ale aj väčšie nečistoty môžu spôsobiť zlé vyváženie kolies a následne vibrácie vo volante. Najlepšou prevenciou je umývanie auta.
  2. Pri prezúvaní kolies ti vždy v pneuservise vyvážia kolesá. No ak má niekto kolesá na diskoch a prezúva si ich doma môže sa stať, že po pár rokoch sú disky nevyvážené. Aj to môže spôsobiť vibrácie na volante, ktoré sa najčastejšie prejavujú pri 90 km/h.
  3. Na našich cestách je mnoho výtlkov. Však to určite poznáš. Pri vjazde do výtlku môžeš ohnúť disk, ktorý následne spôsobuje vibrácie. Opraviť sa to dá vyrovnaním alebo kúpou nového disku.
  4. Ďalšou príčinou vibrácií môžu byť poruchy na podvozku alebo na riadení. Takúto chybu ťažko dokáže určiť lajk. Vtedy je najlepšie navštíviť servis.

Vibrácie vo volante l

Vibrácie vo volante môže spôsobiť viacero porúch. Netreba to podceňovať a určite treba poruchu odstrániť. Nielen, že to znižuje bezpečnosť, ale treba sa riadiť pravidlom, že jedna porucha spôsobí ďalšie poruchy. Takže najprv lacná oprava sa môže stať nakoniec nákladnou.

Vibrácie vo volante