Nový Volkswagen Golf ponúkne moderné technológie, systém Car2X a ekologické agregáty.

Nový Volkswagen Golf ponúkne moderné technológie, systém Car2X a ekologické agregáty.

24. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Volkswagen Golf je v ponuke už viac ako štyri desaťročia. Za túto dobu a sedem generácií Golf zapôsobil na viac ako 35 miliónov zákazníkov. Avšak Golf ôsmej generácie môže osloviť ďalší počet zákazníkov. Ponúkne nové ekologické agregáty a systém Car2X. Poďme sa na novinku pozrieť.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Na dizajn novinky sme sa už dnes pozreli v článku, tak ho preskočíme a ideme sa rovno pozrieť na nové technológie a agregáty.

Z príchodom novej generácie prichádza nová hybridná ofenzíva, ktorá zahŕňa až päť hybridných pohonov. Základ hybridov budú tvoriť nové motory TSI s mild-hybridným pohonom, ktorý zahŕňa 48V okruh, lítium-iónovú batériu a štartovací generátor. Dostupné budú až tri výkonové stupne a to 81 kW/110 k, 96 kW/130 k a 110 kW/150 k. Tieto mild-hybridné verzie sa volajú eTSI.

Ďalej nájdeme v ponuke dve plug-in hybridné verzie. Slabšia má výkon 150kW/ 204 k a športovejšia verzia GTE dosahuje výkon až 180kW/245 k. Obe plug-in hybridné verzie majú novú lítium-iónovu batériu s kapacitou 13 kWh, ktorá umožňuje dojazd na elektrický pohon až 60 km.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Okrem elektrifikovaných motorizácii budú v ponuke aj bežné spaľovacie agregáty. V ponuke benzínov nájdeme dva nové štvorvalce TSI s výkonom 90 a 110 koní. Tieto nové agregáty využívajú nový proces spaľovania TSI Miller. Ďalej sú v ponuke dva naftové motory TDI s výkonom 115 a 150 koní. Tieto nové motory TDI používajú technológiu dvojitého dávkovania (dva katalyzátory SCR) na významné zníženie emisií oxidov dusíka až o 80%. Okrem toho je spotreba paliva znížená až o 17% v porovnaní so svojím predchodcom. V ponuke nebude chýbať ani motor na zemný plyn TGI s výkonom 130 koní.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Novinka bude taktiež aj online. Vďaka systémom „We Connect“ a „We Connect Plus“ s integrovanou eSIM dokáže byť Golf online. Nový systém Car2X dokáže zbierať informácie o doprave z ostatných vozidiel vzdialených do vzdialenosti 800 metrov a tieto informácie zobrazovať vo virtual cockpite. K dispozícii bude aj nový asistenčný systém Travel Assist, ktorý dokáže riadiť vozidlo po diaľnici, brzdiť a zrýchľovať až do rýchlosti 210 km/h. Čo sa týka dotykového displeja umiestneného uprostred displeja, tak v základe bude mať uhlopriečku 8,25″ a vo vyššej výbave má uhlopriečku 10,25″. Nový multimediálny systém je intuitívnejší a prehľadnejší. Poteší aj rôzna individualizácia multimediálneho systému.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.