Prichádza silný pouličný bitkár z Talianska. Dámy a páni privítajte Ducati Streetfighter V4.

Prichádza silný pouličný bitkár z Talianska. Dámy a páni privítajte Ducati Streetfighter V4.

25. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Jazda na motorke má byť o štýle, oddychu, ale aj o zábave. Niekto sa rád zabáva na okruhu, niekto v teréne, ale niekto v prázdnych nočných uliciach. Práve pre takých je Ducati Streetfighter V4. Uličný agresor, ktorý ti ponúkne veľa zábavy, no chyby neodpúšťa. 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nová motorka z Talianska je v podstate Panigale V4 s agresívnou povahou a vzhľadom. Okrem toho je Streetfighter má vyššie riadidlá a jeho dizajn je inšpirovaný kráľom zločinu, Jokerom. Však všimni si prednú masku, ktorá sa veľmi podobá na známeho filmového zločinca Jokera. Na boku si môžeš všimnúť malú kapotáž a na nej umiestnené dve krídla. Tieto krídla tam nie sú len na okrasu. Plnia aj svoju úlohu. Dodávajú motorke pri vyšších rýchlostiach dodatočný prítlak a ako bonus pomáhajú lepšie chladiť motor vďaka lepšiemu obtekaniu vzduchu.

O pohon sa stará dobre známy vidlicový štvorvalec s objemom 1 104 ccm a výkonom 208 koní. Ak je to pre niekoho málo, tak v ponuke je aj športový výfuk Akrapovič, ktorý zvýši výkon na 220 koní. To už je riadna porcia koní. Však taká Toyota GT86 má 200 koní.

V štandarde je Streetfighter V4 vybavený vidlicami Big Piston s priemerom 43 mm so vstavaným predpätím pružiny a tlmičom riadenia Sachs. Ostrejšia verzia V4S dostáva špičkové tlmiče Öhlins NIX-30 a elektronický tlmič riadenia Öhlins.

Ceny tejto novinky zatiaľ neboli zverejnené, no je isté, že lacná motorka to nebude. Taktiež aj servis nebude najlacnejší. Nuž ak chceš byť uličný pán, tak treba si aj zaplatiť.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.