Nový Volkswagen Golf bol odhalený ešte pred oficiálnym predstavením. Čo všetko o ňom vieme?

Nový Volkswagen Golf bol odhalený ešte pred oficiálnym predstavením. Čo všetko o ňom vieme?

24. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Pre fanúšikov vozidla Volkswagen Golf je dnes dôležitý deň. Práve 24.10.2019 o 18:30 bude predstavený Golf ôsmej generácie. Avšak ako býva zvykom, tak pred predstavením uniknú informácie a o tejto novinke uniklo až dosť informácií. Poďme sa na ne pozrieť.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pod dizajnovej stránke sa Golf MK8 zmenil, no klasické črty si zachováva. Už na prvý pohľad je jasné o aké vozidlo sa jedná. Avšak predná časť je úplne nová. Nájdeme na nej svetlomety s novým dizajnom, úzku mriežku chladiča a nový nárazník. Všimnúť si môžeš, že verzia GTE má svetlomety prepojené LED pásom a veľký otvor v nárazníku. Na druhej strane verzia R-Line dostáva agresívnejší nárazník s menším otvorom. Pri pohľade z boku si všimni jemne klesajúcu strechu od C-Stĺpika, no zadná časť prešla taktiež zmenami. Nájdeme tam nové svetlomety, nápis Golf pod znakom, ale falošné výfuky vyzerajú veľmi lacno.

Interiér prešiel už oveľa väčšou zmenou. Okolo vodiča sa nachádza minimum tlačidiel. Všetko nahradila elektronika. Priamo pred vodičom sa nachádza 10,25″ virtual cockpit a hneď vedľa neho je ďalší 10,25″ dotykový displej s novým multimediálnym systémom, ktorý zahŕňa hlasové ovládanie, navigáciu s online aktualizáciou. Nový multimediálny systém prejde veľkou zmenou a výnimka nebude ani virtual cockpit. Ďalšie dotykové tlačidlá sa nachádzajú vľavo od vodiča. Cez tie sa dá ovládať vyhrievanie skiel a svetlá. Všimnúť si môžeš, že aj stredový tunel prešiel zmenou. Nájdeme na ňom tlačidlo štartovania, odkladací priestor a novú riadiacu páku. V prípade automatickej prevodovky je k dispozícii malý volič prevodových stupňov. Určite poteší aj ambientné LED osvetlenie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Nový Golf je postavený na modulárnej platforme MQB Evo. V ponuke motorov nájdeme klasické koncernové agregáty TSI a TDI, no do ponuky pribudnú aj mild-hybridné verzie so 48V okruhom. V ponuke nebude chýbať Plug-in hybrid alebo verzia na CNG. Neskôr príde na trh aj verzia GTI s odhadovaným výkonom 290 koní a verzia R s výkonom až 330 koní.

Volkswagen Golf 2020

Na viac informácií si budeme musieť ešte nejakú hodinku počkať. Určite ti dnes prinesieme kompletné informácie o novom Golfe.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: automotonews.ch