Nissan zverejnil informácie o nástupcoch 370Z a GT-R. Čo môžeme čakať?

Nissan zverejnil informácie o nástupcoch 370Z a GT-R. Čo môžeme čakať?

24. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Nissan 370Z je na trhu už dlhých desať rokov a Nissan GT-R v podstate už dvanásť rokov. Toto je už dosť dlhá doba a zišla by sa už nová generácia, aj keď pri dnešnej elektrifikácii je možno dobré, že sú v ponuke súčasné generácie. Lenže pribudnú vôbec ďalšie generácie?

Podľa britského magazínu Autocar nemusia fanúšikovia značky smútiť. Jedno aj druhé vozidlo dostane nástupcu. Podľa šéfa plánovania spoločnosti Ivana Espinosa sú oba modely veľmi zaujímavé pre automobilka a nemôžu sa s nimi len tak rozlúčiť. V Japonsku už vraj pracujú na projektoch súvisiacich s týmito modelmi a zástupca spoločnosti sľúbil v blízkej budúcnosti poskytnúť nové podrobnosti.

Kolegovia z Autocar taktiež zisťovali, či Nissan bude spolupracovať na nových generáciách aj s inou automobilkou. Podľa Espinosa v tomto neexistujú žiadne pravidlá a sú tomu otvorený. Nissan však bude dodržiavať limity stanovené fanúšikmi a v prípade spolupráce s inou automobilkou tieto limity nebudú zanedbané. Pokiaľ ide o elektrifikáciu, tak o tomto probléme v Nissane diskutujú, ale ťažké batérie sú v ťažkých vozidlách problémom. Pokiaľ sa tento problém nevyrieši, tak batérie pravdepodobne v ďalších generáciách neuvidíme.

Alfonso Albaisa, viceprezident spoločnosti Nissan Design, tiež uviedol, že špecialisti značky už pracujú na vzhľade dedičov oboch modelov.