Nový Hyundai Grandeur ponúkne moderný dizajn a luxusný interiér.

Nový Hyundai Grandeur ponúkne moderný dizajn a luxusný interiér.

23. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Sedan Hyundai Grandeur sa v minulosti u nás predával, no kvôli nízkemu predaju z európskeho trhu odišiel. Avšak na domácom kórejskom trhu sa vozidlo predávalo celkom dobre. Súčasná generácia bola predstavená v roku 2016 a na kórejskom trhu sa minulý rok predalo 113 101 kusov. Lenže tento rok predaje klesajú kvôli novej generácii obľúbeného modelu Sonata. Preto Hyundai čoskoro predstaví ďalšiu generáciu Grandeur. 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nový Hyundai Grandeur zatiaľ automobilka poodhalila len v krátkom spote, ale na internete sa objavili fotky kompletne odhaleného vozidla. Na fotkách si môžeš všimnúť, že predná maska dostáva úplne nový dizajn a je posiata kosoštvorcami. Pri svetlách dokonca kosoštvorce slúžia ako LED denné svietenie. Vzadu sa nachádzajú úzke svetlomety, ktoré sú spojené LED pásikom a na nárazníku je štvorica chrómových výfukov.

Interiér prechádza veľkou zmenou. Nájdeme v ňom nové digitálne budíky a nový stredový dotykový displej. Pod displejom sa nachádzajú úzke výduchy ventilácie a malé tlačidlá. Na stredovom tuneli nesmie chýbať displej na ovládanie displeja, ale páku prevodovky by sme márne hľadali. Po novom budú stačiť tlačidlá. Pocit luxusu v interiéri zväčšuje ambientne LED osvetlenie a všade použitá koža.

Hyundai Grandeur 2020

Čo sa týka techniky, tak o nej zatiaľ veľa nevieme, no s veľkou pravdepodobnosťou bude vo vozidle použitý nový motor SmartStream 2,5 GDI s kombinovaným vstrekovaním paliva. V ponuke pravdepodobne bude aj štvorvalec 2,4 GDi s výkonom 190 koní, ktorý je spojený so 6-stupňovým automatom. Ďalej nájdeme v ponuke šesťvalec 3,0 GDi s výkonom 266 koní a 3,3 GDi s výkonom 290 koní. Tieto agregáty sú spojené s 8-stupňovým automatom.

Oficiálne predstavenie pravdepodobne prebehne ešte tento mesiac, ale Hyundai Grandeur sa u nás pravdepodobne predávať nebude.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: Bobaedream