Novú Škoda Octaviu odhalil únik fotiek. Čo povieš na ňu?

Novú Škoda Octaviu odhalil únik fotiek. Čo povieš na ňu?

21. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Len pred pár dňami zverejnila česká automobilka Škoda skice Octavie štvrtej generácie Octavie. Na skiciach sme si mohli pozrieť ako bude vyzerať novinka, ale stále sú to len skice. Lenže ako to býva zvykom, tak vždy pár dní po predstavení skíc je odhalené nové vozidlo únikom. Octavia IV nie je žiadna výnimka. Dnes bola odhalená únikom. Poďme sa teda na ňu pozrieť.

Škoda Octavia 2020

Fotky novej Škody Octavie boli zverejnené na fóre Škoda Community DE. Vraj boli dnes na chvíľu zverejnené tieto fotky na nemeckej stránke Škoda, presnejšie v konfigurátore, ale to je v podstate jedno. Nová Octavia vyzerá presne ako sa predpokladalo. Predná maska je podobná Scale, no Octavia ju má väčšiu so širším chrómovým lemovaním. Na masku nadväzujú LED svetlá s novým dizajnom. Všimnúť si môžeš aj jemnú líniu, ktorá začína za prednými svetlami a pokračuje až k zadnej časti. Zadná časť na úniku nie je, ale tam nájdeme namiesto znaku nápis Škoda, nové úzke LED svetlomety a nový nárazník.

Interiér novinky zatiaľ nebol oficiálne odhalený, ale mohli sme si ho pozrieť na špionážnych fotografiách. Nájdeme v ňom vysunutý dotykový displej s multimediálnym systémom a ďalší displej za volantom, ktorý bude fungovať ako virtual kokpit. Pod stredovým displejom nájdeme tlačidlá na ovládanie rôznych funkcií a nižšie sú výduchy vzduchu. Novinkou bude aj elegantný volant. Na viac detailov si budeme musieť počkať nejaký týždeň.

Škoda Octavia IV

Čo sa týka techniky, tak novinka je postavená na modulárnej platforme MQB rovnako ako Volkswagen Golf ôsmej generácie, ktorý bude predstavený 24.10.2019. Octavia určite aj narastie. Predpokladá sa, že na dĺžku bude mať 4,7 metra a batožinový priestor objem až 630 litrov.

Podľa predbežných údajov nájdeme pod kapotou aktuálne agregáty. Teda 1,0; 1,5; 2,0 TSI. Pre milovníkov nafty bude v ponuke 1,6 a 2,0 TDI. Do ponuky pribudnú aj mild-hybridné verzie so 48V okruhom a aj plug-in hybridná verzia.

To je zatiaľ všetko čo vieme. Na viac informácií si budeme musieť počkať do 11. novembra, no Škoda určite v predstihu odhalí interiér a aj nejaké informácie.

Zdroj: motor1.com

Zdroj: Škoda Comunnity DE