Ďalšia generácia Mercedes-AMG C63 pravdepodobne príde o osemvalec. Nahradiť ho má štvorvalec.

Ďalšia generácia Mercedes-AMG C63 pravdepodobne príde o osemvalec. Nahradiť ho má štvorvalec.

20. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

V posledných rokoch sme svedkami takzvaného downsizingu, teda znižovaniu objemu valcov a to kvôli nižšej spotrebe a nižším emisiám. Toto sa väčšine motoristom veľmi nepáči. Však keď si zaspomíname niekoľko rokov dozadu, tak v Golfe sme našli šesťvalec, v Passate osemvalec a v C63 AMG dokonca 6,3 litrový atmosférický osemvalec. V súčasnej generácii Mercedes-AMG C63, ktorá je v ponuke od roku 2014 nájdeme 4,0 litrový osemvalec. Lenže to sa má o pár rokov zmeniť.

Mercedes-AMG

Podľa britských kolegov z magazínu Autocar má súčasný 4,0 litrový osemvalec s označením M177 nahradiť nový 2,0 litrový štvorvalec s označením M139. Tento štvorvalec má výkon 420 koní, ale v prípade C63 bude spojený ešte s elektromotorom takže spoločný výkon môže presahovať 500 koní. Taktiež inžinieri z Affalterbachu už prepracovali na pozdĺžnom uložení tohto motora a prepojení s 9-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies.

Nový Mercedes-AMG C63 má prísť na trh v roku 2022. Ak bude pravda, že C63 bude mať taký motor, tak je to celkom škoda. Tento ostrý Mercedes už nebude mať taký dobrý zvuk, jedine z reproduktorov. Uvidíme časom. Necháme sa prekvapiť.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.