Elektrifikácia oživí vozidlá Hummer. Budú stále také populárne.

Elektrifikácia oživí vozidlá Hummer. Budú stále také populárne.

20. októbra 2019 0 Od spiatocka.sk

Vozidlá Hummer asi veľmi nemusím opisovať. Pozná ich snáď každý vďaka svojmu špecifickému vzhľadu a dobrým terénnym vlastnostiam. Lenže v roku 2009 oznámila spoločnosť GM bankrot a následný predaj značky Hummer. O Hummer mala záujem čínska firma Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Co, ale nakoniec Hummer nekúpili. Preto v roku 2010 bola výroba Hummerov ukončená. Avšak teraz majú tieto legendárne vozidlá nádej na znovuzrodenie.

Electric Hummer

Generals Motors sa chystá v najbližších rokoch predstaviť nové elektrické vozidlá, ktoré majú byť vyrábané v závode v Detroite. Ich vývoj je súčasťou programu BT1, do ktorého GM investovalo až 3 miliardy dolárov. Očakáva sa, že elektrické vozidlá budú vyrábané pod značkou Hummer pretože to má niekoľko výhod. Po prvé, meno Hummer je známe po celom svete. Po druhé, vozidlá Hummer sú známe ako robustné a kvalitné autá, tak prečo nevyužiť výhody tejto značky. Podľa odhadov by mohlo najlacnejšie vozidlo stáť 90-100 tisíc dolárov a Hummer by mal konkurovať Tesle.

Electric Hummer

Mimochodom koncern už má v ponuke elektrické vozidlo Chevrolet Bolt, ale toto vozidlo sa radí k dostupnejším vozidlám a Bolt nie je zrovna najpredávanejší.

Ak si zaspomíname pár rokov dozadu, tak práve v roku 2017 rakúska spoločnosť Kreisel Electric vyrobila elektrický Hummer pre slávneho herca Arnolda Schwarzeneggera. Vozidlo je vybavené elektromotormi s výkonom 490 koní a batérie s výkonom 100 kWh poskytujú dosah 300 km.