Nemeckí predajcovia vozidiel Lada budú predávať čínske elektrické dodávky.

Nemeckí predajcovia vozidiel Lada budú predávať čínske elektrické dodávky.

9. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

V apríli tohto roku sa objavili na internete informácie, že Lada sa už nebude v Nemecku predávať. Tejto téme sme sa už dávnejšie venovali v článku. V tomto článku sa však pozrieme na budúcnosť predajní Lada. Kedže pravdepodobne na nejaké obdobie nebudú mať čo predávať, tak budú musia ponúknuť nové vozidlá.

Podľa magazínu Auto Motor und Sport budú v nemeckých predajniach Lada predávať čínske elektrické dodávky. Presnejšie budú v ponuke dve vozidlá značky Joylong. Prvá dodávka EW5 má objem nákladného priestoru 10 metrov kubických a nosnosť 1 650 kg. Poháňa ju elektromotor s výkonom 136 koní. Kapacita batérií je 74 kWh a dojadz na jedno nabitie je 325 kilometrov.

Ďaľšie vozidlo v ponuke má označenie EF5 a ponúka až 7 miest na sedenie. Poháňa ho taktiež elektromotor s výkonom 96 koní, no k dispozícii budú dve verzie. Jedna má kapacitu batérií 53 kWH a druhá verzia ponúkne kapacitu 85 kWH. Dojazd je v prvom prípade 180 kilometrov a v druhom prípade 300 kilometrov.

Po dizajnovej stránke je dodávka Joylong EW5 replikou japonskej dodávky Toyota Hiace predchádzajúcej generácie. Sedemmiestna verzia EF5 je replikou Toyoty Alphard predchádzajúcej generácie. Cena na nemeckom trhu zatiaľ nebola zverejnená, no na čínskom trhu začína EW5 na sume 16 000. Sme zvedaví koľko bude v Nemecku elektrická dodávka stáť.

Čo sa týka predajov vozidiel Lada v Nemecku, tak v prvom štvrťroku 2019 sa predalo 583 vozidiel Lada z toho 371 vozidiel Niva, 151 Vesta a 61 Granta/Kalina.