V Bielorusku začali vyrábať nový sedan Geely.

V Bielorusku začali vyrábať nový sedan Geely.

9. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Od roku 2016 sa v bieloruskom závode Belji vyrába čínske vozidlo Geely Emgrand GT. Avšak bieloruskému magazínu ABW.BY sa podarilo dostať k špionážnym fotkám, na ktorých je vidieť nový sedan Geely GE. Jeho výroba začala v závode Belji.

Geely

Nový sedan Geely GE jje v podstate modernizovaný Emgrand GT. Pod kapotou vozidiel GE na fotkách je preplňovaný 1,8 litrový zážihový agregát s výkonom 163. Tento agregát má v ponuke aj Emgrand GT, takže nejde o žiadnu novinku. Lenže v závode Belji sa má vyrábať aj plug-in hybridná verzia PHEV GE a hybridná verzia MHEV GE. Pod kapotou verzie PHEV bude preplňovaný 1,5 litrový zážihový agregát Volvo a 7-stupňová automatická dvojspojková prevodovka. Výkon je 261 koní a krútiaci moment 425 Nm. Udávaná priemerná spotreba je 1,6 litra na stovku. Táto spotreba nebude určite reálna. Dojazd na čisto elektrický pohon je 60 km a nabitie batérií trvá hodinu a pol.

Hybridná verzia MHEV dostane taktiež 1,5 litrový agregát Volvo a 7-stupňovú dvojspojkovú automatickú prevodovku, avšak výkon systému bude 193 koní a krútiaci moment 300 Nm. Táto verzia nebude môcť jazdiť na čisto elektrický pohon a udávaná spotreba je 5,6 litra.

Geely Interior

Pripomeňme si, že závod Bielorusko-čínsky závod v Belji bol postavený v roku 2011. Vo februári roku 2013 závod opustilo prvé vyrobené vozidlo. Vlastníkmi tohto závodu sú BelAZ OJSC (51,49%), Zhejiang Jirun Automobile Co., Ltd (33,47%), Soyuzavtotekhnologii CJSC (9,01%) a CITIC International Investment Limited (6,03%)

Vozidlo Geely GE bolo oficiálne predstavené svetu minulý rok na autosalóne v Moskve. Vozidlá vyrobené v Bielorusku budú primárne určené na bieloruský a ruský trh.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroj: AWB.BY