Oficiálne: Lada zatiaľ pozastaví predaj v Európskej únii. Ako to bude na Slovensku?

Oficiálne: Lada zatiaľ pozastaví predaj v Európskej únii. Ako to bude na Slovensku?

3. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Hyundai i30 Fastback N Performance

V poslednej dobe sa na internete šíria informácie, že Lada ukončuje dovoz vozidiel do Európskej únie. Bolo to celkom nepochopiteľné, pretože Lada Vesta sa celkom dobre predáva u nás, ale aj v zahraničí. Lenže problém nastáva v emisných normách. Európska únia s cieľom zlepšiť životné prostredie stále sprísňuje emisné normy. Lada Vesta síce spĺňa emisnú normu Euro 6d-Temp, ale zatiaľ do budúcna nebude automobilka schopná spĺňať nové emisné normy.

Ruská automobilka Lada zatiaľ oficiálne pozastavuje predaj vozidiel na trhu Európskej únie. Potvrdilo nám to tlačové oddelenie AutoVaz so slovami:

Áno, predaj EÚ pozastavujeme v dôsledku nových nariadení o emisiách. V priebehu niekoľkých rokov sa plánujeme vrátiť s novými modelmi vytvorenými v spolupráci s našimi partnermi aliancie.

O tom ako to bude na Slovensku zverejnila informáciu Lada Žilina v Lada Klube Slovensko. Podľa ich slov importér Lada na Slovensku bude aj naďalej stabilne pôsobiť.

Uvidíme teda ako to bude prebiehať ďalej, no na otázku ako to bude ďalej nám AutoVaz odpovie neskôr. Každopádne ak budeme vedieť viac informácií určite ich čím skôr zverejníme.

Mimochodom Lada nedávno zverejnila anketu, v ktorej ľudia môžu vymyslieť názov nového modelu. Taktiež Lada by mala v budúcnosti predstaviť nový kompaktný crossover, novú generáciu Nivy a ďalšiu generáciu Vesty. Práve tieto vozidlá možno prídu ako prvé zasa na európsky trh.

Pozri si test Lada Xray Cross

Pozri si test Lada Vesta SW Cross

Test Lada Vesta s robotizovanou prevodovkou nájdeš tu.

Test Lada Vesta Automat