Takto by mohol vyzerať Ford Mustang s motorom uloženým uprostred.

Takto by mohol vyzerať Ford Mustang s motorom uloženým uprostred.

9. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Americká legenda Chevrolet Corvette len nedávno prešla obrovskou zmenou. Ôsma generácia tohto amerického vozidla dostala motor uložený uprostred za sedadlami. Lenže ako by mohol vyzerať Ford Mustang s motorom uloženým uprostred? Na to sa pozrel dizajnér The Sketch Monkey.

Ford Mustang

Ford Mustang na obrázkoch má kratšiu prednú čas a dlhší zadok. To práve kvôli uloženiu motora. Taktiež si môžeš všimnúť, že pred zadnými kolesami sa nachádza nasávanie vzduchu, ktoré by zabezpečilo dostatok vzduchu na chladenie motora. Taktiež na zadnom nárazníku nájdeš výduchy vzduchu a na veku batožinového priestoru sa nachádza aj menšie krídlo.

Aké agregáty by sa mohli nachádzať pod kapotou? S veľkou pravdepodobnosťou by základ tvoril 2,3 litrový štvorvalec EcoBoost, ktorý by ponúkol výkon viac ako 300 koní. Ďalší a ten lepší agregát by bol 5,0 litrový osemvalec. Ten by bol naladený na viacero výkonov. Keďže v dnešnej dobe je moderná elektrifikácia, tak do ponuky by kľudne mohol prísť hybrid. Elektromotor s osemvalcom by mohol ponúknuť výkon viac ako 750 koní.

Našťastie Ford neplánuje výrobu Mustangu s motorom uloženým uprostred. Majú predsa v ponuke Ford GT.

Ford Mustang

Na videu nižšie môžeš vidieť ako grafik robil túto grafickú štúdiu. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že taká úprava je jednoduchá. Však skrátim predok a predĺžim zadok, no úprava nie je taká jednoduchá. Sketch Monkey upravil aj detaily vrátane nasávanie, spojleru a ostatných veci. Auto vyzerá oveľa lepšie.

Zdroj: The Sketch Monkey