SsangYong Rexton prejde čoskoro faceliftom. Testovacie vozidlo bolo nafotené pri testovaní.

SsangYong Rexton prejde čoskoro faceliftom. Testovacie vozidlo bolo nafotené pri testovaní.

10. augusta 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasná generácia SsangYong Rexton G4 bola predstavená svetu na jar v roku 2017. Neubehlo teda veľa času od predstavenia. Zvyčajne automobilky predstavujú facelift až po niekoľkých rokov predaja. Lenže kamuflovaný Rexton bol nafotený pri testovaní v južnej Kórei. Čo môžeme očakávať od faceliftu?

SsangYong Rexton 2020

Predaje Rextonu na kórejskom trhu klesajú. V prvom polroku 2019 sa v Kórei predalo len  6 171 kusov, čo je o 25% menej než v prvom polroku 2018. Práve toto môže byť jeden z dôvodov na predstavenie skorého faceliftu, no máme tu ešte jeden dôvod. Tento rok má byť predstavená nová Kia Mohave, ktorá bude určená pre kórejský trh a taktiež bude konkurovať Rextonu. Preto sa mohli v SsangYongu rozhodnúť rýchlo predstaviť facelift. Nech už sú dôvody akékoľvek, tak facelift prinesie mierne dizajnové úpravy. Predná mriežka chladiča dostane nový dizajn. Taktiež aj predný nárazník bude upravený. Namiesto halogénových diaľkových svetiel môžeme očakávať Full LED svetlá. Vzadu bude upravený nárazník a svetlá.

V interiéri sa veľké zmeny pravdepodobne neodohrajú. Podľa nás pribudnú do ponuky digitálne budíky, nové materiály a infoteiment bude taktiež nový.

Pod kapotou ostane rovnaký 2,2 litrový diesel e-XDi, ktorý poháňa zadné kolesá cez 7-stupňovú automatickú prevodovku Mercedes-Benz zadné kolesá. Za príplatok môže poháňať aj všetky kolesá cez redukčnú prevodovku.

Predpokladá sa, že facelift Rextonu bude svetu predstavený ešte tento rok v Kórei. Na náš trh by sa mohol facelift dostať v priebehu budúceho roka.

Nedávno sme mali možnosť otestovať SsangYong Rexton G4. Však pozri video.

Zdroj: Bobaedream