Alfa Romeo Stelvio prejde budúci rok faceliftom. Aké zmeny nastanú?

Alfa Romeo Stelvio prejde budúci rok faceliftom. Aké zmeny nastanú?

25. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Súčasná generácia Stelvio je prvé SUV talianskej automobilky Alfa Romeo a predáva sa od roku 2016. Zároveň je Stelvio najpredávanejšie vozidlo automobilky. Však len minulý rok sa predalo po celom svete približne 43 000 kusov a to nie je málo. Keďže je o Stelvio veľký záujem, tak je čas aj na jeho facelift. Ten bude predstavený budúci rok.

Alfa Romeo Stelvio 2020

Facelift nejako extrémne dizajn nezmení, ale zmeny predsa nastanú. Na prednej časti nahradia súčasné bi-xenónové svetlomety nové full LED svetlá s novým agresívnejším dizajnom. Mierne sa zmení dizajn nárazníka a predná maska môže byť o niečo väčšia. Vzadu môžeme očakávať upravenú grafiku svetlometov.

Mierné zmeny nastanú aj v interiéri. Do ponuky pribudnú plne digitálne budíky a stredový tunel prejde tiež miernou zmenou. Očakávať v interiéri môžeme tiež nové materiály čalúnenia a dekorácií.

Interiér aktuálnej generácie

Pod kapotou nájdeme po facelifte mild hybridnú technológiu. Presnejšie zážihový dvojliter s výkonom 280 koní dostane mild hybridný pohon so 48V okruhom. Ostatné motorizácie by mali zostať bez zmeny. Vrátane vrcholovej verzie QV s 2,9 litrovým šesťvalcom s výkonom 510 koní. V roku 2021 by mala podľa odhadov prísť aj hybridná verzia. Špecifikácie zatiaľ neboli zverejnené.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Facelift by mal byť predstavený v polke budúceho roka, ale je celkom možné, že novinka bude predstavená už v marci na autosalóne v Ženeve.

Prečítaj si test Alfa Romeo Stelvio 2,0T. Článok nájdeš tu.