Ruská motorka z projektu Kortež začala sériu testovaní. Na trh by sa mala dostať až v budúcom roku.

Ruská motorka z projektu Kortež začala sériu testovaní. Na trh by sa mala dostať až v budúcom roku.

25. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Do ruského projektu Kortež patria vozidlá, ktoré sprevádzajú prezidentskú kolónu a vozia štátnych činiteľov. Jedná sa najmä o vozidlá Aurus Senat, Komendant a Arsenal. Lenže kolónu ruského prezidenta sprevádzajú aj motocykle. V dnešnej dobe sú to motocykle značky BMW, ktoré budú vymenené za motorky ruskej výroby.

Kortež Motorcycle

Prvý prototyp motocykla z projektu Kortež bol predstavený v roku 2017 na vojenskej výstave. O pár mesiacov neskôr bol prototyp predstavený Putinovi, ktorý tento motocykel schválil. Avšak podľa najnovších informácií tieto motocykle momentálne podstupujú sériu testov a prvýkrát by kolónu prezidenta mali sprevádzať už v budúcom roku. Najpredávanejšie je, že motorku ukážu 9. mája na vojenskej prehliadke v Moskve. Aj tento rok na prehliadke bol predstavený nový Aurus Senat Cabrio.

Po technickej stránke motorku poháňa elektromotor s výkonom 150 koní. Na motorku je to vysoký výkon a aj napriek vysokej váhe 510 kg dokáže motorka zrýchliť na stovku za 3,5 sekundy a maximálna rýchlosť má byť 250 km/h. O výrobu sa stará bývalý motocyklový výrobca Iž, ktorý momentálne vlastní spoločnosť Kalašnikov. Áno je to tá spoločnosť, ktorá vyrába aj samopal.

Na dĺžku meria táto ruská motorka 2,9 m, na šírku 0,94 m a na výšku 1,25 m. O tom, či pôjde motorka aj do sériového predaja zatiaľ nemáme žiadne informácie, ale je to celkom pravdepodobné. Aj vozidlá Aurus vrátane nového kabrioletu pôjdu do sériového predaja. Dokonca Aurus Senat S600 sa už predáva. Ten sme si mohli pozrieť na autosalóne v Ženeve aj s Putinovou limuzínou Aurus S700.

Hyundai i30 Fastback N Performance