Včera sa v Rusku predalo za 3 hodiny 180 kusov Renault Arkana.

Včera sa v Rusku predalo za 3 hodiny 180 kusov Renault Arkana.

25. mája 2019 0 Od spiatocka.sk

Renault Arkana je nové SUV coupe z dielne francúzskej automobilky, ktoré sa na našom trhu nebude predávať. Oficiálny predaj začne na ruskom trhu až v lete, ale na internete sa dá od včera kúpiť limitovaná edícia Edition One.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V Rusku bol včera spustený online predaj nového SUV Coupe, ktorý lámal rekordy. V predaji bolo limitovaných len sto kusov. Avšak všetky vozidlá sa predali za 3 hodiny, čo je fakt rýchlo. Klienti mali na výber pohon prednej nápravy a agregát TCe 150 s variátorom CVT X-Tronic. To všetko za cenu 1 419 990 rubľov, čo je približne 19 700€. Objednávku je možné zaplatiť kartou online, prevodom alebo na splátky online. Zaujímavosťou je, že v cene je doručenie priamo domov po celom Rusku. Na vozidlo platí tiež päťročná záruka.

Kvôli včerajšiemu veľkému záujmu dnes Renault v Rusku spustil predaj ďalších 100 kusov. Avšak dnes už predaj neprebieha tak rýchlo. Momentálne je voľných 35 kusov.

V predávanej verzii Edition One zákazník nájde multimediálny systém Easy Link s 8″ dotykovou obrazovkou, uzvučenie Bose, vyhrievané predné a zadné sedadlá, vyhrievané čelné sklo, nezávislé kúrenie na diaľkové ovládanie, cúvaciu kameru, systém monitorovania jazdných pruhov a mnoho ďalšieho.

Mimochodom Renault Arkana je prispôsobený na ruské tvrdšie podmienky. Okrem vysokej svetlej výšky má vyhrievané trysky ostrekovačov, zväčšený objem nádrže na vodu do ostrekovačov na 5 litrov, akumulátor so zvýšenou kapacitou a alternátor so zvýšeným výkonom. Taktiež palivová sústava a nádrž je chránená kovovou ochranou. Všetky skryté dutiny na vozidle sú vyplnené.

Hyundai i30 Fastback N Performance

Po začatí predaja v lete bude v ponuke 1,6 litrový atmosférický benzín s výkonom 114 koní a 1,3 litrový preplňovaný benzín TCe s výkonom 150 koní. Oba agregáty sa dajú kombinovať aj s pohonom všetkých kolies alebo s CVT X-Tronic. Čo sa týka rozmerov, tak Arkana meria na dĺžku 4 545 mm, na šírku 1 820 mm a výška je 1 565 mm. Objem batožinového priestoru je 508 litrov a po sklopení sedadiel sa zvýši na 1 333 litrov. Výroba prebieha v moskovskom závode Renault.